Kılıçdaroğlu'ndan CHP-MHP ittifakı itirafı...

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerde küçük şehirlerde MHP üzerinden, büyük şehirlerde ise CHP üzerinden bir ittifak yapıldığını farkında olmadan itiraf etti. Kılıçdaroğlu, Adana ve Mersin'de ise işlerin ters gittiğini savundu

Kılıçdaroğlu'ndan CHP-MHP ittifakı itirafı...

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerde MHP ile yaptıkları ittifakı farkında olmadan itiraf etti. Yerel seçimlerden önce CHP-MHP ve bazı grupların "Hangi ilde kim öndeyse ona destek olunacak" şeklinde ittifak yaptıkları iddia ediliyordu. Ancak Kılıçdaroğlu, Hürriyet Gazetesi'ne yaptığı açıklamada bu ittifakın gerçekleştiğini itiraf etti.

Kılıçdaroğlu, Anadolu'nun birçok kentinde kendi tabanının MHP'ye, büyük kentlerde ise MHP tabanının kendilerine oy verdiğini ancak Adana ile Mersin'de neden kendilerine destek verilmediğini anlamadığını söyledi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun ittifak itirafları: ‘Orta Anadolu’da hiç yokuz’ dersek yanlış olur. Varız da bu kez tabanımızın bir kısmı MHP’ye kaydı. Bunun yanında büyük kentler, Bursa ve Balıkesir de dahil oylarımızı artırdık. Manisa’da da genel seçimin altında kaldık, orada da MHP’ye yönelme oldu. Bu geçişkenliğin nedeni iktidara karşı bir duruş sergilemekle ilgili. Kim daha güçlüyse ona yönelme oldu. Adana ve Mersin’de de olan bu. Bu noktada, ‘Neden yönelme bize olmadı’ özeleştirisini yaparız.

Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara ve Hatay'da gösterdikleri "sağcı" adaylarla bundan sonra da birlikte çalışmaya devam edeceklerini belirterek şöyle konuştu: Gerek Mansur Yavaş olsun, gerek geçmişte merkez sağda veya başka partilerden gelen arkadaşlarımız olsun, işte Bursa, Balıkesir, Hatay, iyi performans gösterdiler. Biz onlarla beraber çalışmaya, birlikte yürümeye devam edeceğiz, memnunuz. Bu birlikteliğimizi ileriki dönemde de sürdüreceğiz.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2014, 10:53
banner53
YORUM EKLE

banner39