banner15

Kılıçdaroğlu'ndan 'düşündüren' itiraf

Kılıçdaroğlu, seçim sürecinde zamanı parayı da iyi kullanamadıklarını itiraf edince dikkatler seçim vaadlerine çevrildi

Kılıçdaroğlu'ndan 'düşündüren' itiraf

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun önceki akşam özel bir televizyon kanalında yaptığı konuşmanın detaylarında çok ilginç ayrıntılar yer aldı. Kılıçdaroğlu, konuşmasının bir yerinde farkında olmadan çok önemli ve 'düşündüren' bir itirafta bulundu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, itirafında "zamanı" ve "Para"yı iyi kullanamadıklarını söyledi. CHP'de televizyon reklamlarına harcanan paralardan dolayı örgütlere para aktarılmadığı ve bundan dolayı büyük bir kriz çıktığı biliniyordu. Hatta örgütlere para ayrılamamasından dolayı partinin MYK'sı bile değişti. Örgütten sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, partinin ikinci adamı olarak bilinen Gürsel Tekin koltuğundan oldu. Tüm bu değişikliklerden sonra Kılıçdaroğlu'ndan konuyla ilgili itiraf geldi.

Kılıçdaroğlu, örgütlere yeterince para ayıramadıklarını itiraf edince dikkatler Kılıçdaroğlu'nun seçimden önce verdiği vaatlere çevrildi. Bildiği gibi Kılıçdaroğlu'nun itiraflar ekonomistler tarafından "hayali" olarak değerlendirilmiş ve gerçekleşmesinin matematiksel olarak imkansız olduğu iddia edilmişti. Ancak Kılıçdaroğlu sık sık "ben hesap uzmanıyım, nasıl yapacağımı bilirim" diyerek kendini savunmuştu. Tüm bu olanlardan sonra, partinin birkaç yüz milyonluk parasını iyi idare edemeyen, adaletli bir şekilde dağıtayamayan bir yönetimin bir trilyon dolarlık bütçeli bir ülkeyi nasıl idare edeceği sorusu kafalarda oluştu.

"PARA AYIRAMADIK, ZAMANI YAKALAYAMADIK"

Kılıçdaroğlu önceki akşam çıktığı televizyon kanalında aynen şöyle demişti: "Seçime girerken zorlukları biliyorduk. Her seçim zordur. Bu seçimde de çalıştık. Medyanın bir kısmı örgütlere bazı suçlamalar yaptı. Sorun şuradaydı. AKP'nin sahip olduğu mali olanaklar bizde olmadı. Örgütlere çok fazla para ayıramadık. Tanıtım filmleri oldu. Bu seçimlerde her soruna karşı bizim çözüm önerimiz vardı. Bunları yeteri kadar anlatamadık. Çünkü hazırlık evremiz 6 ay önceden başladı. En erken aslında biz başladık. Bunun geniş kitlelere anlatılması biraz zamana bağlıydı. Bu zamanı yakalayamadık"

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2011, 12:06
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35