banner39

Kılıçdaroğlu'ndan Hakan Fidan iddiası: Başbakan olacak...

Şanlıurfa'da bulunan Kılıçdaroğlu Hakan Fidan'ın istifası için ise "başbakanlık koltuğu boş olunca arayışa girildi" iddiasında bulundu

Politika 07.02.2015, 15:11 07.02.2015, 15:52
Kılıçdaroğlu'ndan Hakan Fidan iddiası: Başbakan olacak...

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın milletvekili aday adayı olmak üzere görevinden istifa etmesine ilişkin, "Tabi başbakanlık koltuğu boş olunca böyle bir arayışa girildi. Öyle anlaşılıyor" dedi.

Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Şanlıurfa'ya gelen Kılıçdaroğlu, tarihi Balıklı Gölü'nde incelemelerde bulundu. Burada bir mihmandar eşliğinde Balıklı Göl Yerleşkesini gezen Kılıçdaroğlu, Balıklı Göle yem attı.

Kılıçdaroğlu, bu sırada bir gazetecinin "Dilek tuttunuz mu?" diye sorması üzerine "Tabi ki tuttum. Halkçı bir iktidar..." diye yanıt verdi.

Daha sonra Hz. İbrahim'in makamına gelen Kılıçdaroğlu, mağarada dua edip, şifalı olduğuna inanılan sudan içti.

Ardından çevredeki vatandaşlar ve esnafla sohbet ederek Gümrük Hanına geçen Kılıçdaroğlu, burada gazetecilere sabah saatlerinden itibaren yaptığı ziyaretlerle ilgili izlenimlerini aktardı.

Şanlıurfa gibi güzel bir kentte sıcak kanlı insanların olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, ancak bu kentte elektrik, işsizlik, Suriyelilerden kaynaklanan ve sağlık gibi farklı başlıklar altında çeşitli sorunların bulunduğunu söyledi.

HAKAN FİDAN'IN İSTİFASI

Bu sorunları ilerleyen günlerde gündeme taşıyacağını dile getiren Kılıçdaroğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın milletvekili aday adayı olmak üzere görevinden istifa etmesine ilişkin, "Tabi başbakanlık koltuğu boş olunca böyle bir arayışa girildi. Öyle anlaşılıyor" dedi.

SEÇİM BARAJI

Kılıçdaroğlu, çözüm sürecinin hangi aşamada olduğu ile ilgili bir soruya da "Aşamanın hangi aşamada olduğunu bilen varsa bize de haber versin. Bizim bir sorunumuz yok" diye yanıt verdi.

Bu ülkede kesinlikle kan dökülmesini istemediklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, Kürt sorununun çözülmesini istediklerine işaret ederek şöyle konuştu:

"Sorunun çözüm yolunun demokrasi ve sandıktan geçtiğini biliyoruz. Kürt sorununun çözülmesinin birinci ve en önemli ayağı, yüzde 10 seçim barajının indirilmesidir. Yüzde 10 seçim barajını getirenler askerlerdir. Yani Kenan Evren ve arkadaşlarıdır. Darbe yasasıdır. Bu yasanın demokrasi çerçevesinde değiştirilmesi ve makul düzeye indirilmesi gerekir. CHP olarak yüzde 3-5 seviyelerine indirilmesi konusunda kanun tekliflerimiz vardır. Gerçekleştirilirse çok memnun oluruz."

banner53
Yorumlar (1)
nejat 6 yıl önce
CHP'yi ve diğer partileri yıllardır izliyoruz. Sizin bir programınız neden yok? Kendinizi anlatsanıza, AKP'yi eleştirmekten sorumlu partimisiniz.
13
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü