banner39

Kılıçdaroğlu'ndan halka; Adam gibi tıpış tıpış sandığa!..

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, oy kullanmayacağı söylenen tatilcilere seslenerek "Bu ülkede yaşıyorsanız çocuklarınıza karşı sorumluluğunuz var. Adam gibi tıpış tıpış sandığa gideceksiniz, demokrasinin gereğini yapacaksınız" dedi

Politika 14.07.2014, 16:33 14.07.2014, 17:39
Kılıçdaroğlu'ndan halka; Adam gibi tıpış tıpış sandığa!..

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında tatilcilere seslendi. "Masalarda oturup 'Ben oy kullanmayacağım' diye ahkam kesmek demokrasiye uymaz. Bir gün gelir sizin tatil yapmanız da engellenir" dedi.

CHP’nin önceki kurmayları, yöneticileri, bakanları ve milletvekilleri, Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile CHP Genel Merkezi’ndeki toplantıda bir araya geldi. Kılıçdaroğlu burada bir konuşma yaptı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satırbaşları: Adalet arayan adalete aşık adaleti savunan yürekli bir savcı çıkmasaydı belki faillerin hiç birisi bulunamayacaktı. Bugün içinde bulunduğumuz Türkiye böyle bir Türkiye. Türkiye’yi biz uygar bir ülke yapacağız. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye. Saygın bir cumhurbaşkanı olan bir Türkiye. Geçmişi karanlık olmayan, o koltuğa oturan temiz ahlaklı bilgili birikimli birisi otursun diye, bütün mücadelemiz bunun üzerine.

"MASALARDA AHKAM KESMEK OLMAZ"

Erdoğan’ı dinlediğiniz zaman rahatsız oluyor vatandaşlar. Tam bir kavga. Ekmeleddin Bey'i dinlediğiniz zaman içinize huzur doluyor. Huzurlu bir insan. Kendi iç dünyasında kavga etmeyen bir insan. Bir kişi kendi tarihinden utanabilir mi? Kendi tarihinden utanan tarihini reddeden bir kişidir.

Masalarda oturup ben oy kullanmayacağım diye ahkam kesmek demokrasiye uymaz. Bir gün gelir sizin tatil yapmanız da engellenir. İş dünyası neden korkuyor? TMSF silah olarak kullanılıyor. O nedenle sesleri çıkmıyor. Onları anlıyorum. Kapalı kapılar ardında bize söylediklerini biliyorum. Ama tatilcileri anlamak da zorlanıyorum. Her kuruşun hesabının sorulmasını istiyorsan, senin hayatına birisi gelip müdahale etmesin diye düşünüyorsan, sandığa gideceksin, şakası makası yok ekmeleddin İhsanoğlu’na oyunu vereceksin.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?