banner39

Kılıçdaroğlu'ndan tahliye reddine sert tepki

Ergenekon davası sanıklarının tahliye edilmemesi üzerine Kılıçdaroğlu, ''Silivri toplama kampında iktidarın yargıçları var, halkın yargıçları yok. Orada milli iradeye karşı olan yargıçlar var'' dedi.

Politika 27.07.2012, 21:07 28.07.2012, 09:16
Kılıçdaroğlu'ndan tahliye reddine sert tepki

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Silivri toplama kampında adalet dağıtılmayacağını defalarca dile getirdim. Orada iktidarın yargıçları var, halkın yargıçları yok. Orada milli iradeye saygı duyan yargıçlar yok. Milli iradeye karşı olan yargıçlar var'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediyesi'nin Ahlatlıbel'deki tesislerinde bazı Müslüman ve Arap ülkelerden gazetecilerle iftarda bir araya geldi.

Burada soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu, ''Ergenekon'' davasında yargılanan CHP milletvekilleri Prof. Dr. Mehmet Haberal ile gazeteci Mustafa Balbay'ın tahliye taleplerinin reddedilmesiyle ilgili, ''Silivri toplama kampında adalet dağıtılmayacağını defalarca dile getirdim. Orada iktidarın yargıçları var, halkın yargıçları yok. Orada milli iradeye saygı duyan yargıçlar yok. Milli iradeye karşı olan yargıçlar var'' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Sayın Erdoğan, düşüncelerini açıklamıştı. Milletvekillerinin serbest bırakılması gibi bir talebin olmadığını söylemişti. Bu yargıçlar da yargıç cübbesi giydiklerinde yargıç olduklarını sanıyorlar. Bunlar yargıç değiller, siyasi iktidarın sopasıdır. Sopa görevini yerine getiriyorlar. Ben şaşırmadım. Bildiğimiz bir gerçekti. Sadece onlar görevlerini yerine getirdiler. Sanıyorum, Sayın Erdoğan hayatındaki en mutlu günlerinden birini yaşıyordur.''
    

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?