banner39

Kılıçdaroğlu'nu zorda bırakacak belgeler

Kayseri Belediye Başkanı hakkındaki dava sonuçlandığı halde, davanın sürdüğünü iddia eden Kılıçdaroğlu'na belgelerle cevap verdi

Politika 17.12.2012, 16:54 17.12.2012, 17:02
Kılıçdaroğlu'nu zorda bırakacak belgeler

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir televizyon kanalında, kendisini tazminata mahkum eden Kayseri Belediye Başkanı hakkında "dava sürüyor" diyerek yanlış bilgi vermesi üzerine Özhaseki, davanın bittiğine dair açıklamalarda bulundu. Tazminat davasıyla ilgili de belgeleri yayınladı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, aldığı tazminat paralarıyla sucuk dağıtmasından dolayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun zor durumda kaldığını belirterek, "Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamada yine konuyu çarpıttı ve yargı kararlarını yok saydı" diye konuştu.

"KESİNLEŞMİŞ İKİ KARAR MEVCUTTUR"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ve belediye görevlileri hakkında kesinleşmiş iki ayrı takipsizlik kararını yok saydığını belirten Özhaseki, şunları söyledi: "Kayseri 1 ve 5'inci Asliye Hukuk Mahkemeleri'nin Kılıçdaroğlu'nu tazminata mahkum ettiği davaların kararında yer verdiği 'İtham edilen konuda davacı hakkında verilmiş takipsizlik kararı mevcuttur. Hiç kimsenin böyle bir konuda suçluluğu ispatlanmayan kamu görevlileri hakkında ve yargı kararı olmaksızın bu şekilde ithamda bulunmaması gerçeği de açıktır' şeklindeki vurgusu, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ilgili suçlamalarda takipsizlik kararı verildiği ve Kılıçdaroğlu'nun yaptığı ithamlardan dolayı tazminata mahkum edildiği açıkça belirtilmektedir. Bunun yanı sıra '30 davayı biz kazandık' şeklinde açıklamalar yapılarak yine aynı şekilde yargı kararı çarpıtılmakta ve kamuoyu yanıltılmaktadır. 'Kazandık' dedikleri davalar, Kılıçdaroğlu hakkında tazminat davası açan belediye personelinin davalarının reddedilmesinden ibarettir. Mahkeme bu hususta, 'manevi tazminat davası, kişilik haklarına doğrudan doğruya saldırılan kişilere tanınmaktadır' diyerek, 'matufiyet unsurunun gerçekleşmediği' kanaatiyle davayı kabul etmemiştir. Yani davalar esastan değil, matufiyet unsuru açısından reddedilmiştir. Kaldı ki bu davalar için de temyiz başvurusu yapılmıştır ve henüz kesinlik kazanmamıştır."

banner53
Yorumlar (0)
14
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?