banner15

Kılıçdaroğlu'nun üslup sorunu devam ediyor!

Kılıçdaroğlu grup toplantısında siyaset dili ve ahlaki ölçüler açısından sorunlu dil kullnamyı bugünkü grup toplantısında da sürdürdü.

Kılıçdaroğlu'nun üslup sorunu devam ediyor!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı hakkında söylediği sözden geri adım atmazken bugünkü grup toplantısında daha sert ifadeler kullandı. Kılıçdaroğlu "Hırsızları korudular mı korumadılar mı? Hırsızların altına yattılar mı yatmadılar mı? Yine kıyameti koparacaklar? Kim hırsızın önüne yatarsa karşısında beni bulur. Benim vicdanım rahat" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin grup toplantısında özetle şöyle konuştu:

"Diyarbakır'da 2 şehit 46 yaralımız var. Her şehit haberi yüreğimizi yakıyor. Düşünün hükümettesiniz, hükümet olduğunuz tarihte terör yok... 14 yıl geçmiş, oturmadık masa kalmadı. Her gün şehit haberleri geliyor... Şehitlerin hesabını verecek bu hükümet. Şehirler silah deposu haline gelirken dokunmayın diyenler hesabını verecek. Nusaybin'de silah dağıtılırken izliyorlardı. Şehitlerin hesabı sorulmayacak mı? Kilis'tekiler diken üstündeler. Yazık günah. Sabah akşam CHP'yi suçluyorlar. İnsan da biraz vicdan olur. Sorumluluğu başkasına yıkıyorlar. Şehit geliyor sorumlusu PKK. Aynı masaya oturmadınız mı? Vatandaşlarımız kendi vicdanlarına sorsunlar... 14 yılda bu ülkeyi bu hale kim getirdi. Gittiğim her yerde vatandaşlar iş istiyor. Gençler taşeron işçisi olmaya razı. İş yok. Peki Ankara'daki beylerin çocukları... Bir elleri yağda diğeri balda. TC'nin soyulduğunu herkes biliyor. Şeffaflık Derneği'nin raporu yayınlandı. Yolsuzlukla etkin mücadele kriteri için 60 puan alması lazım. 60'ın üstünde kurum yok. TBMM 100 üzerinde 42. iyi almış. Savcılar 100 üzerinde 40. Yargı 39 Hükümet 33. Basın 26.

Türkiye'nin durumu 5 maddede anlatılıyor.1 - Kuvvetler ayrılığı ilkesine uyulmaması.2- Yürütme organının anayasal sınırlara saygı gösterecek yetkilerini kullanması gerekir.3- Yürütme yasama medya kamu denetçiliği üzerindeki nüfuzu denge ve denetlemeyi olumsuz etkilemektir.4- Gücün yürütme organında toplanması yolsuzlukla mücadeleyi zayıflatıyor.5- Kurumlarda görülen yetersizlik şeffaflık üzerinde düşen koyu gölgesindendir.

"DÜNYA BİLİYOR"

Eğer yolsuzluklar hırsızlıkla mücadele edilseydi böyle olmazdı. Dokunulmazlıklar sözkonusu olduğunda benim hırsızım iyidir diyor. Dört bakanın dosyası böyle kapatıldı. Dünya biliyor. Medya mı? Hükümete yakınsanız her türlü kredi açılır. Bunu dünya biliyor. Yargı mı diyorsunuz? AKP'li vekil ne diyordu: "Her şey bizim elimizde" Böyle bir tablo ortaya çıkınca ahlaki erozyonda oluyor. Ahlaki yozlaşma hiç bu kadar yüksek düzeye çıkmamıştı. Din üzerinden siyaset yapan hükümet döneminde yüzde 100 artmıştır. Sözüm söz siz kul hakkı yiyenlerden hesap sorulmasını istiyorsanız tek adres vardır: CHP. Bu İslamiyet'e en büyük günahtır diyorsanız gelin CHP'ye bu düzeni kökten değiştirelim. Ahlak önemli bir kavram. Ahlakı yozlaştırırsanız ülkeyi bitirirsiniz. Siyasi ahlak yasası çıkmalı. Bunlar sabah akşam din iman diyorlar. Hırsızları korudular mı korumadılar mı? Hırsızların altına yattılar mı yatmadılar mı? Yine kıyameti koparacaklar? Kim hırsızın önüne yatarsa karşısında beni bulur. Benim vicdanım rahat.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2016, 15:11
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48