banner39

Kimsenin dümen suyunda değiliz

Erdoğan, Uludere olayıyla ilgili "Farklı beyanlar bekliyorlarsa kusura bakmasınlar.Kimsenin dümen suyunda değiliz" dedi.

Politika 24.05.2012, 21:33 24.05.2012, 21:33
Kimsenin dümen suyunda değiliz

Özel uçak ''ANA'' ile saat 20.25'te Kazakistan'ın başkenti Astana'dan İstanbul'a gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilere açıklama yaptı.

Başbakan Erdoğan'ı, Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu ve öteki ilgililer karşıladı.

Erdoğan, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in Uludere olayıyla ilgili açıklamalarına ilişkin,  ''Ben başından beri bir şey söyledim; 'AK Parti'nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır ve yaptığı açıklamaları da arkadaşlarıyla değerlendirerek yapar' ve bu konuyla ilgili olarak da biz açıklamamızı yaptık'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Uludere olayıyla ilgili olarak, ''Terör örgütü veya uzantıları bizden daha farklı beyanlar bekliyorlarsa kusura bakmasınlar, çünkü bu işin idari incelemesi yapılıyor, adli incelemeler şu anda devam ediyor, süreç devam ediyor, çalışıyor. Bunun dışında bizim yapacağımız herhangi bir şey yok. Sadece süreci takip ediyoruz, izliyoruz ve kimsenin de dümen suyunda değiliz'' diye konuştu.

4+4+4

Erdoğan, Anayasa Mahkemesi'nin, ''4+4+4'' olarak bilinen yasanın iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemini reddetmesine ilişkin, ''CHP'nin şekil açısından, usul açısından yapmış olduğu Anayasa Mahkemesi'ne müracaatı, Anayasa Mahkemesi değerlendirdi ve malum reddetti. Şimdi ise esasla ilgili olarak böyle bir müracaatı yapacaklarından bahsediyorlar. Tabi ben olayın detaylarına girmeyi lüzumsuz addediyorum ama bu bir şeyi tabi ortaya koyuyor. CHP'nin, özellikle Genel Başkanı'nın ne kadar samimiyetten uzak olduğunu ortaya koyuyor'' dedi.

 

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?