Koalisyon görüşmeleri pazartesi başlayacak

Başbakan Davutoğlu, pazartesi gününden itibaren Ramazan Bayramı'na kadar hükümet ortaklığı görüşmelerinin ilk turunu yapmayı planladığını söyledi.

Politika 09.07.2015, 21:55 09.07.2015, 21:59
Koalisyon görüşmeleri pazartesi başlayacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 63. Hükümet'i kurmak için görevlendirdiği Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Pazartesi gününden itibaren Ramazan Bayramı'na kadar hükümet ortaklığı görüşmelerinin, hükümet kurma çalışmalarının ilk turunu yapmayı, bitirmeyi planlıyorum. Dolayısıyla pazartesi, salı ve çarşamba için genel başkanlardan randevu taleplerimiz söz konusu olacak" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımız Anayasa'nın ilgili 116. maddesinin bir gereği olarak Meclis Başkanlık Divanı'nın oluşmasını müteakip bendenize yeni hükümeti kurma görevini verdi. Şu andan itibaren de bu görevi ifa etmek üzere çalışmalara başladık. İlk olarak parti genel başkanlarıyla istişareler yapacağız. Bu konuda randevu taleplerimiz kendilerine iletiliyor" şeklinde konuştu.

Başbakan Davutoğlu, "Ramazan Bayramı'na müteakip inşallah oluşacak atmosfere göre, oluşacak zemine göre, gerekmesi halinde ve teknik çalışmaları tamamladıktan sonra, ikinci tur görüşmeleri gerçekleştireceğiz. Hayırlı olmasını diliyorum" dedi.


 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?