banner15

Köşk adaylarının mal beyanı açıklandı

Başbakan Erdoğan, Ekmeleddin İhsanoğlu ve selahattin Demirtaş'ın mal beyanı açıklandı

Köşk adaylarının mal beyanı açıklandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti'nin cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ile CHP ve MHP'nin de aralarında bulunduğu bazı siyasi partilerin ortak cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun, Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) sunduğu mal beyanı açıklandı.

İhsanoğlu'nun iletişim ofisinden yapılan açıklamada, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun YSK'ya, adaylık belgeleriyle mal beyanını sunduğu bildirildi.

İhsanoğlu'nun kamu görevlisi olduğu dönemlerde ve 2014 başında yöneticisi olduğu dernekten dolayı mal beyanında bulunduğu ifade edilen açıklamada, "İhsanoğlu'nun YSK'ya sunduğu beyanda, kendine veya eşine ait, miras ve satın alma yoluyla İstanbul'da 9 daire, bir 2006 marka Opel Vectra otomobil ve banka hesaplarında toplam 240 bin 427 lira ve 3 milyon 596 bin 304 dolar kayıt edilmiştir" bilgisi verildi.

Açıklamada, ayrıca İhsanoğlu'nun, 2011'de, Yozgat'ta dedesinin konağına ait arsalar ve üzerindeki binaları, Bozok Üniversitesine bağışladığı kaydedildi.

ERDOĞAN'IN MAL BEYANI

AK Parti cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mal beyanı açıklandı. Bugün avukatları tarafından Yüksek Seçim Kurulu'na bildirilen Erdoğan'ın mal beyanı, Başbakanlık'ın sitesinde de yayınlandı.

Erdoğan'ın sitede yer alan kısa biyografisinin altına eklenen mal beyanı şu şekilde:

01 Temmuz 2014 tarihi itibariyle Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın mal beyanı aşağıda sunulmuştur.
A - TAŞINMAZ MAL BİLGİLERİ
Güneysu-Dumankaya Köyü 2.000 metrekare arsa (Maliyeti 10 bin TL)
B - TAŞINIR MAL BİLGİLERİ
Binek Otomobil (Maliyeti : 234.080 TL)
C - BANKA VE MENKUL DEĞERLER
Banka hesaplarında toplam 4.404.192,13 TL, 200.000 $
D- ALACAKLAR
500.000 TL

DEMİRTAŞ'IN BEYANI

HDP Basın Merkezi, cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın bugün Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) bildirdiği mal varlığına dair bilgileri paylaştı.

YKS’ya sunulan bilgilere göre Demirtaş’ın mal varlığı şöyle:

“Diyarbakır’da 260 bin TL değerinde ev, Diyarbakır’da 100 bin TL değerinde hukuk bürosu olarak kullandığı büro, Parti çalışmalarında makam aracı olarak kullanılan iki (2) adet Audi marka otomobil, Eşi Başak Demirtaş’ın kullandığı Skoda marka otomobil.”

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2014, 09:04
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48