banner15

Köşk'ten 'Guardian' açıklaması

Cumhurbaşkanı Gül'ün Başbakan Erdoğan'da başkanlık yarışında rakip olacağı yönünde Guardian'da çıkan haber üzerine Köşk'ten "gazetecinin kendi yorumu" açıklaması geldi

Köşk'ten 'Guardian' açıklaması

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Ahmet Sever, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün İngiliz Guardian gazetesine verdiği röportajda, cumhurbaşkanlığı için ikinci kez aday olup olmama konusunda bugüne kadar söylediklerini tekrarladığını, ilave bir ifadesi olmadığını belirterek, haberin başlık ve giriş bölümünün tamamıyla yazarın kendi yorumu olduğunu vurguladı.

Sever, AA muhabirinin sorusu üzerine, Gül'ün Guardian gazetesine verdiği Simon Tisdall imzalı röportajda yer alan "Cumhurbaşkanı Gül'ün cumhurbaşkanlığına ikinci kez aday olabileceğine" ilişkin ifadeleri değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Gül'ün, cumhurbaşkanlığına ikinci kez adaylıkla ilgili bugüne kadar ne söylemişse Guardian'a verdiği demeçte de aynısını tekrarladığına işaret eden Sever, "Sayın Cumhurbaşkanımızın ilave bir ifadesi olmamıştır. Söyleşide tırnak içinde söyledikleri bunu açıkça ortaya koymaktadır. Haberin başlık ve giriş bölümü tamamıyla yazarın kendi yorumudur" değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2013, 15:48
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48