banner39

Kurtulmuş ekibiyle üç formülü görüşüyor

Saadet Partisi’nde, Numan Kurtulmuş başkanlığında yapılan Genel İdare Kurulu’nda, üç formül tartışıldı

Politika 23.09.2010, 21:49 24.09.2010, 16:19
Kurtulmuş ekibiyle üç formülü görüşüyor


Okan Haksever / Ankara Kulisi
 
Necmettin Erbakan ekibinin partiyi kongreye götürmesi için mahkeme kararıyla “kayyum” atattığı Saadet Partisi’nde, Numan Kurtulmuş başkanlığında yapılan Genel İdare Kurulu’nda, üç formül tartışıldı. Kurtulmuş’un ekibi, “yolların ayrıldığı” görüşünde birleşiyor. Ancak bölünmenin nasıl olacağı formül konusunda henüz uzlaşılmış değil.
 
Bugünkü GİK toplantısında bir grup, “Kongreye katılmayalım. Kongreye girsek, kazansak bile içeride sürekli mücadele devam eder. Kendi derdiyle uğraşan bir partiye de kimse oy vermez. Bırakıp yeni parti kurarak yolumuza devam edelim” dedi. Bir grup, “Niye bırakıp gidiyoruz. Çoğunluk bizim elimizde, kongreye girelim mücadele edelim” dedi. Diğer grup ise, “Kongreye girmeyelim. Aday olmayalım, ama yeni bir şey de yapmayalım. Ara verelim biraz gözleyelim” dedi.

İL BAŞKANLARIYLA TEK TEK GÖRÜŞEBİLİR

Üç görüş de tartışılmaya devam ediliyor. Numan Kurtulmuş, bugün il başkanlarıyla toplanıp görüşlerini alacak. Ama görüşmenin, tüm isimlerin katıldığı genel toplantının yanı sıra “birebir” de olacağı belirtiliyor. Yani Kurtulmuş, il başkanları ile tek tek görüşerek “benimle misiniz” diye sorup kendisiyle birlikte hareket edecek ekibi oluşturacak.

 

banner53
Yorumlar (1)
ŞABAN ERKÜLÜ 11 yıl önce
Kongreye girmeyelim. Aday olmayalım, ama yeni bir şey de yapmayalım. Ara verelim biraz gözleyelim” dedi.bu düşünce iyi.
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?