banner39

Kurtulmuş: Erdoğan elini çabuk tutmuştur

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Başbakanımız, çözüm sürecini bir insani mesele olarak görmüş, bir kişinin daha ölmesine izin vermemek için elini çabuk tutmuştur" dedi.

Politika 15.09.2013, 20:15 15.09.2013, 20:15
Kurtulmuş: Erdoğan elini çabuk tutmuştur

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş,  Abdullah Öcalan'ın gazetecilerle görüşmek istediği iddialarına, "Kulisler dedikodular üzerinden yorum yapmıyoruz" şeklinde cevap verdi.

Bursa'da düzenlenen 74'üncü Ekonomi Formu sonrası AK Parti Bursa İl Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenleyen Numan Kurtulmuş, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Burada basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Kurtulmuş, Abdullah Öcalan'ın Başbakanın seçeceği 3 gazeteci ile görüşmek istediği ve bu gazetecilerin belirlenip belirlenmediği sorusuna şöyle cevap verdi:

"Biz somut olaylar üzerinden gidiyoruz, kulisler dedikodular üzerinden yorum yapmıyoruz. İmralı'dan yapılan açıklamalar veya İmralı'ya atfedilen açıklamalarda kamuoyunun son derece titiz olması gerekli. Türkiye'de 28 yıldır devam eden terör, 32 bin insanın ölümüne, 630 milyar dolar Türkiye'nin maddi kaybına neden oldu. Terörün çözülmesi için onu çözme iradesinin ortada olması lazım. Hükümet, sağ olsun sayın Başbakanımız hiçbir riskten kaçınmaksızın çalışmalara başladı. Seçime az bir zaman kala yüzde 50 oy alan bir başbakanın böyle bir siyasi risk almaması lazım ama, sayın Başbakanım bunu bir insani mesele olarak görmüş, bir kişinin daha ölmesine izin vermemek için elini çabuk tutmuştur. Türkiye'nin siyasi tarihini yazanlar bunu ileride daha da iyi görecekler."

Kaynak: Ajanslar

 

Yorumlar (0)
19
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?