banner39

Kurtulmuş: Salah serbest bırakılmalı

HAS Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Kudüs Muhafızı Rayid Salah’ın tutuklanmasını eleştiren bir basın açıklaması yaptı.

Politika 07.07.2011, 15:32 07.07.2011, 15:32
Kurtulmuş: Salah serbest bırakılmalı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

HAS Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah'ın İngiltere'de haksız bir şekilde tutuklanmasını eleştirdi ve Salah'ın acilen serbest bırakılmasını istedi. 

Rayid Salah'ın hiçbir gerekçe gösterilmeden gece yarısı otelinden alınarak hukuksuz ve keyfi bir şekilde tutuklanmasının büyük bir hata olduğunu belirten Kurtulmuş, "Özgürlüklere ve insan haklarına saygı konusunda ileri demokrasiyi uyguladığını iddia eden bir ülkede böylesine garip bir hukuksuzluk yaşanıyor. Dünyanın gözleri önünde yaşanan bu hukuksuzluğun Dünya Mescid-i Aksa gününde yapılması ise bizler için manidardır. Mescid-i Aksa Muhafızı Şeyh Rayid Salah'ın tutuklanmasını kınıyoruz" diye konuştu. 

HÜKÜMETE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR 

Yaklaşık bir haftadır İngiltere'de gözaltında tutulan Salah'ın serbest bırakılmasını isteyen Kurtulmuş, "Bazı İngiliz parlamenterler ve sivil toplum kuruluşlarının davetlisi olarak yasal yollarla İngiltere'ye konferans vermek için giden Rayid Salah'ın tutuklanması hem Filistin halkının hem de İslam dünyasın kalbini incitmiştir. Bu hukuksuzluğa acilen son verilmeli ve bu yapılan hata düzeltilmelidir. Türkiye  bu konuda gerekli diplomatik girişimleri yaparak Salah'ın serbest bırakılmasını sağlamalıdır. Bu konuda hükümete büyük görev düşüyor " ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?