banner39

Kuzu: Gezi'de Almanya'nın parmağı var

AK Partili Burhan Kuzu, Gezi olaylarında 3. havalimanı sebebiyle Frankfurt'taki havaalanının etkisinin azalacağından korkan Almanya'nın Gezi olaylarında parmağı olduğunu iddia etti

Politika 04.08.2013, 14:44 04.08.2013, 16:42
Kuzu: Gezi'de Almanya'nın parmağı var

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, son Gezi olaylarında Almanya'nın parmağı olduğunu söyledi.

Burhan Kuzu, ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Edirne'nin Keşan ilçesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye üzerinde oynanan oyunlara dikkat çekti. Milli birlik ve bütünlüğün korunması gerektiğini vurgulayan Kuzu, şunları kaydetti:" Aynı gemideyiz. Bu gemi su almaya başladığı zaman gidecek başka da bir yerimiz yok."

Kalkınan ve gelişen bir ülkeyi çekemeyenlerin çok fazla olduğuna dikkati çeken Kuzu, sözlerine şöyle devam etti: "Bakın şimdi İstanbul'a bir havaalanı yapıyoruz. Bir tanesini söyleyeceğim. Bu dünyanın 3 havaalanından bir tanesi olacak büyüklükte. Almanya'nın Frankfurt şehrindeki havaalanı ikinci üçüncü plana gidiyor.Öyle olunca da bu son Gezi olaylarında, mesela Almanya'nın çok büyük parmağı ve payı var, ajanlarla beraber. Dolayısıyla de bunu söylemekten çekinmiyorum. Piyasada bilgiler bunu doğruluyor. Başka ülkelerde de keza aynı şekilde devam ediyorlar. Kalkınan bir Türkiye istemiyorlar bölgede."

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?