banner15

Liderlerin Ramazan Bayramı programı

Cumhurbaşkanı ve Başbakan Ankara'da olacak. CHP ilderi Somali'de olacak. Bahçeli'nin de Ankara'da olağı bayramda BDP'liler bayramı kutlamayacak

Liderlerin Ramazan Bayramı programı

9 günlük Ramazan Bayramı tatili başlarken; liderlerin bayram programı da, netleşti. Başbakan Erdoğan bayramın ilk günü Ankara'da Zafer Bayramı törenlerine katılacak. Ardından da bayramı İstanbul'da geçirecek. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de ilk gün 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları dolayısı ile Ankara'da olacak ve bayramın ikinci ve üçüncü günlerini İstanbul'da geçirecek. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise bayramın ilk günü Somali'ye gidecek.

Siyasi partilerde bayramlaşma programları ise bayramın ikinci günü yapılacak. AKP'nin bayramlaşmama kararı aldığı BDP de operasyonlara tepki için bu bayramda hiçbir partiye bayram ziyaretinde bulunmayacak.

CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN ANKARA'DA

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Başbakan Erdoğan 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Ramazan Bayramı'nın ilk gününü Ankara'da geçirecek ve kutlamalara katılacak. Gül, Çiçek ve Erdoğan bayramın ikinci ve üçüncü günü ise İstanbul'da olacak.

KILIÇDAROĞLU SOMALİ'DE

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise bayramda Somali'de olacak. Kılıçdaroğlu, genel başkan yardımcıları Gürsel Tekin ve Faruk Loğoğlu ile birlikte bayramın ilk günü İstanbul'dan Somali'ye gidecek.

BAHÇELİ ANKARA'DA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Ankara'da olacak. Bahçeli partililerde bayramın ikinci günü Genel Merkez binasında saat 14.00'de bayramlaşacak. DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek parti genel merkezinde bayramın ikinci günü partililerle bayramlaşacak ve bayramın üçüncü günü İstanbul'da olacak. DSP Genel Başkanı Masum Türker partililerle bayramın ikinci günü genel merkezde bayramlaşacak. Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak bayramda Afyon'da olacak. Yine BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, bayram namazının ardından BBP kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret edecek. BBP'de de bayramlaşma bayramın ikinci günü yapılacak.

BDP BAYRAMLAŞMAYACAK

Bayram sonrası 2'nci olağan kongresini gerçekleştirmeye hazırlanan BDP ise son günlerdeki operasyonları protesto etmek üzere bu yıl diğer siyasi partilerle bayramlaşmayacak. BDP milletvekilleri ise bayramı ağırlıklı olarak seçim bölgelerinde geçirecek.

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2011, 14:41
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35