Maliki'den Kılıçdaroğlu'na davet

Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın uçağının Erbil'e inmesine izin vermeyen Irak Merkezi Yönetimi'nin, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu Irak'a davet ettiği öğrenildi

Politika 05.12.2012, 22:50 06.12.2012, 11:09
Maliki'den Kılıçdaroğlu'na davet

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Irak Merkezi Yönetimi'nin Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın uçağına iniş izni vermemesine ilişkin tartışma sürerken, Irak Başbakanı Maliki’nin geçen ay sonunda CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu Irak’a davet ettiği ortaya çıktı.

CHP liderine davet, 25 Kasım'da İstanbul'da görüştüğü Irak Parlamentosu Dış İlişkiler ve Güvenlik Komisyonu Başkanı Hammudi tarafından iletildi.

Kılıçdaroğlu’nun Maliki’nin davetine olumlu cevap verdiği ancak tarihin netleşmediği iddia ediliyor.

CHP liderinin ziyaretinde sadece Bağdat değil; Süleymaniye, Kerkük, Necef ve Erbil kentlerinin de yer alması bekleniyor.

CHP Genel Başkanı, ayrıca Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu başkanlığındaki bir heyeti de Bağdat’a gönderiyor. 25 Aralık’ta gerçekleşecek ziyarette CHP heyeti Türkiye-Irak ilişkilerinin masaya yatırılacağı bir konferansa katılacak. Toplantıya Maliki’nin 4 bakanı da katılacak.

CHP LİDERİ MISIR YOLCUSU

CHP liderine bir davette Mısır Cumhurbaşkanı Mursi’den geldi. Daveti kabul eden Kılıçdaroğlu, 2013'ün ilk aylarında Mısır’a gitmeye hazırlanıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?