banner39

Meclis, eski bakanların durumunu görüşüyor

Dört eski bakan hakkındaki yolsuzluk iddialarıyla ilgili Ak Parti'nin verdiği soruşturma önergesi Meclis'te görüşülüyor

Politika 05.05.2014, 15:19 05.05.2014, 15:25
Meclis, eski bakanların durumunu görüşüyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Meclis Genel Kurulu, 4 eski bakanla ilgili soruşturma komisyonu kurulmasına ilişkin önergeleri görüşüyor.

Meclis Genel Kurulu'nda şu anda gündem dışı konuşmalar yapıldı. Ardından muhalefet partilerinin grup başkanvekilleri 4 bakanın yolsuzluk görüşmelerinin Meclis TV'den yayınlanmamasını eleştirdi.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken sırayla konuştu. Görüşmelerin başlamasının ardından söz alan CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, internetten görüşmelerin yayınının engellendiğini belirtti ve görüşmelere sorun çözülene kadar ara verilmesini istedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural da CHP’ye destek çıkarken, “fezlekeler malesef milletin vekillerinden saklanmış, engellenmiştir. bizler parlamentoda bulunan Cemil Çiçek’in ve bürokratların bildiği fezlekeleri inceleme hakkından mahrum bırakıldık. Meclis Başkanlığı bizim okuma yetkimizi engelledi. Şimdi de TRT’deki yayın verilmeyerek, milli irade karartılıyor.” dedi.

Ak Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli ise Meclis’te gizli bir şey yapılmadığını söyleyerek, “Bütün Türkiye’ye bütün dünyaya sayfa sayfa servis edilen evrakları, herkes bulabilir” dedi.

Canikli, internet yayınında sorun olmadığına vurgu yaparken, TRT’nin yayın politikasına göre bugün yayın yapmamasının normal olduğunu söyledi.

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?