banner39

Meclis, fazla personeli emekli edecek

TBMM'de, norm fazlası personel, ya diğer kurumlara atanacak ya da emekli edilecek.

Politika 02.04.2012, 19:57 02.04.2012, 20:45
Meclis, fazla personeli emekli edecek

TBMM'de, norm fazlası personel tespit edilecek. Emekli olan personel sayısının ihtiyaç fazlası personelden az olması durumunda, diğer kurumlara atama ve zorunlu emeklilik seçenekleri değerlendirilecek.

TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Meclis Başkanlık Divanı'nın 29 Mart 2012 tarihinde gerçekleştirilen toplantısında, Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) ile birlikte hazırlanan norm kadro çalışmasına ilişkin raporun kabul edildiği anımsatıldı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:
''Norm fazlası olduğu tespit edilen ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanacak 1502 personelin tespitinde esas alınacak kriterlerin belirlenmesi amacıyla Divan üyeleri, TBMM Genel Sekreteri ve TODAİE Genel Müdürü'nden oluşan bir komisyon kuruldu.

Komisyon, ilk toplantısını yaptı. Norm kadro fazlası personelin tespiti için emekliliği hak edenlerden başlamak üzere; yaş, hizmet süresi, liyakat ve hizmetin gerekliliği gibi esaslar dikkate alınarak bir çalışma yapılmasına, emekli olan personel sayısının ihtiyaç fazlası personelden az olması durumunda, yukarıdaki kriterlere göre diğer kurumlara atama ve zorunlu emeklilik seçeneklerinin değerlendirilmesine karar verildi.''


Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
20
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?