banner39

Meclis'te 'jandarma marşı'

İçişleri Bakanlığı'nın bütçe görüşmeleri sırasında kürsüye gelen CHP'li Musa Çam, polisin göstericilere uyguladığı müdahaleleri eleştirdi.

Politika 14.12.2012, 00:13 14.12.2012, 01:24
Meclis'te 'jandarma marşı'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bütçe görüşmeleri sırasında Meclis Genel Kurulu ilginç görüntülere sahne oldu. CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, kürsüde 1970'li yıllarda yazdıkları 'jandarma marşı'nı okudu.

İçişleri Bakanlığı bütçesi görüşülürken söz alan Çam, polisin gösteri yapanlara uyguladığı sert müdahaleleri eleştirdi.

Güvenlik güçlerinin kendisine bibergazı sıktığını ifade eden Çam, bu kişiler hakkında hiçbir işlem yapılmadığını, bakandan hiçbir açıklama duymadığını kaydetti.

'PİŞKİN PİŞKİN GÜLDÜ'

Çam, konuşması sırasında Bakan'ın ''pişkin pişkin güldüğünü'' ileri sürerek, ''At sahibine göre kişner. Sahibi böyle yapıyorsa, at da ona göre kişniyor'' görüşünü savundu.

Jandarma ve emniyet görevlilerin zor koşullar altında çalıştıklarını ifade eden Çam, 1970'li yıllara ait anılarını anlattı.

Öğrencilik döneminde poliste gördükleri eziyetten dolayı jandarmaya daha sevecen ve daha sıcak baktıklarını dile getiren Çam, o dönemde jandarma için besteledikleri söylediği şu marşı da okudu:

''Jandarma biz sosyalistiz. Dostuz yalnız biz sana. Kurtuluşun bizimledir, elini uzatsana. Jandarma ah sen bir bilsen, sana ne iş verdiler, belki bir gün bakan sana köylünü kurşunla der.''

"OLACAK BİR ŞEY DEĞİL AMA..."

Çam'ın marş okumasını gülümseyerek karşılayan TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu, ilk defa Genel Kurul'da şarkı söylendiğini duyduğunu belirtti. Mumcu, ''Böyle olacak bir şey değil ama...'' dedi.

 

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü