banner15

Meclis'te pantolonu CHP'li vekil engellemiş

Ayağından engelli olan CHP'li kadın vekil Şafak Pavey'in pantolonla Meclis'e girmesi için yapılan girişimin yine bir başka CHP'li vekil tarafından engellendiği belirtiliyor

Meclis'te pantolonu CHP'li vekil engellemiş

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

AK Parti Grup Başkanvekili Belma Satır, CHP'li Şafak Pavey'in "pantolon" eleştirisine cevap verdi.

Satır, Meclis'e pantolonla girilmesinin tüm partiler tarafından kabul edildiğini, ancak CHP'li Emine Ülker Tarhan'ın buna karşı çıktığını söyledi. Pavey'in bu konuda yanlış bilgilendirildiğini söyleyen Satır, "Pantolon konusunda 4 partinin Grup Başkanvekilleri; bizden Sayın Ayşe Bahçekapılı, BDP'den Pervin Buldan, MHP'den Sayın Şandır geçmiş dönemlerde bu konuda çalışma yapmışlar. Pantolonla Meclis'e girilmesine dair bir çalışma grubu oluşturulmuş. Kadınların Meclis'e pantolonla girmesine, bu konuda kimsenin muhalefet etmemesine yönelik bir karar alınmış. Bu karar o dönemki Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan'a götürüldüğü zaman bunu kabul etmemiş" dedi.

BUGÜN KEŞKE PANTOLONLA GELSEYDİ'

AK Parti Grup Başkanvekili Belma Satır da Şafak Pavey'in Meclis'teki konuşmasıyla ilgili, "Pantolon konusunda 4 partinin Grup Başkanvekilleri; bizden Sayın Ayşe Bahçekapılı, BDP'den Pervin Buldan, MHP'den Sayın Şandır geçmiş dönemlerde bu konuda çalışma yapmışlar. Pantolonla Meclis'e girilmesine dair bir çalışma grubu oluşturulmuş. Kadınların Meclis'e pantolonla girmesine, bu konuda kimsenin muhalefet etmemesine yönelik bir karar alınmış. Bu karar o dönemki Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan'a götürüldüğü zaman bunu kabul etmemiş. Olay Şafak Pavey'in dediği gibi değil, Emine Ülker Tarhan zamanında, bir kadın vekil tarafından engellenmiş. Bu konu biraz yanlış bir bilgiye dayanıyor.

'Başı açık vitrin milletvekilleri'sözü nedeniyle Şafak Hanım'dan özür bekliyoruz. Biz hiçbir zaman vitrin olmadık, biz bu ülkenin vicdanı olduk. Şafak Hanım'a yakışmadı.

Meclis'e pantolonla girilmesine dair bir engel yok. Şafak Hanım bunları söyleyeceğine keşke pantolon giyip gelseydi, biz kendisini alkışlardık" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2013, 16:38
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48