banner39

Mehmet Ali Şahin: Başkanlık'ı getireceğiz

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, partisinin Erdoğan'ı önce cumhurbaşkanı sonra da başkan yapacağını söyledi. Şahin, partisinin başkanlık planlarını da açıkladı

Politika 31.05.2014, 17:53 31.05.2014, 17:53
Mehmet Ali Şahin: Başkanlık'ı getireceğiz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, Türkiye'ye başkanlık sistemini getireceklerini belirterek "Böylece cumhurbaşkanı seçilen Başbakanımız Erdoğan, milletimize 2023 yılına kadar hizmet edecektir" dedi.

Mehmet Ali Şahin, partisinin yarın Şabanözü ilçesinde yapılacak belediye başkanlığı seçimi öncesinde düzenlediği mitingde, siyasete Çankırı'da başladığını söyledi.

Şahin, AK Parti kadrolarının, Başbakan Erdoğan'ı cumhurbaşkanı görmek istediğini vurguladı. Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ben adayım' derse, AK Parti olarak kaya gibi arkasındayız. Çankaya'ya çıkartmak ve halkın seçtiği ilk cumhurbaşkanı olarak Çankaya'ya oturtmakta kararlıyız. "Tayyip Erdoğan aday olmasın çünkü diktatörce davranıyor, gerginliklere yol açıyor' diyorlar.  Bunu söyleyenlere buradan sesleniyorum. Bu sözde samimiyseniz, onun adaylığını desteklemeniz lazım çünkü bu millet bir diktatöre asla oy vermez. Bu millet Tayyip Erdoğan'ın ne olduğunu, bu ülkeye ne yaptığını çok iyi biliyor. Demokrat olduğunu, insan haklarına ne kadar değer verdiğini bu millet yakinen biliyor."

"ÖNCE SEÇİM SONRA BAŞKANLIK SİSTEMİ"

Partisinin tüzüğünü hatırlatan Şahin, Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olmaması durumunda, 2015'te yeniden milletvekili ve başbakan seçilemeyeceğini anlattı. "Yok öyle yağma, Tayyip Erdoğan bu millete hizmete devam edecek. Hem de cumhurbaşkanı olarak devam edecek" diyen Şahin, "2015 seçimlerinde AK Parti'yi parlamentoya daha güçlü şekilde sokarak, Anayasa'yı değiştirip, Türkiye'ye başkanlık sistemini getireceğiz. Böylece cumhurbaşkanı seçilen Başbakanımız Erdoğan, aynı zamanda partili bir kişi, başkan olarak, milletimize 2023 yılına kadar hizmet edecektir" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?