banner15

Mektup CHP'ye; içeriği AKP'ye...

Ak Partili vekiller için hazırlandığı anlaşılan tebrik kartının aynısından CHP'li vekile gönderilmesi tepkiye neden oldu

Mektup CHP'ye; içeriği AKP'ye...

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Pancar Ekicileri Kooperatifleri Briliği (Pankobirlik) Genel Başkanı Recep Konuk’un genel seçimlerde milletvekili seçilmesi dolayısıyla kendisine gönderdiği bir tebrik metnini, “Ciddiyet, saygı ve sorumluluktan uzak” olduğu gerekçesiyle iade etti. Başkan'ın tebrik metninde AK Parti'ye övgü var.

Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, tebrik metnini okuduğunda hayretler içinde kaldığını belirterek şöyle dedi: “Asgari ciddiyet ve sorumluluktan uzak olan, gelişi güzel ve kalıp ifadelerle hazırlandığı görülen metnin başlığında ‘CHP Milletvekili’ sıfatım belirtildiği halde, metnin içeriğinde ‘AKP propagandasını ve övgüsünü’ barındıran ifadelerin dile getirildiği görülmüştür. Ancak açık olan husus şudur; AKP milletvekilleri için hazırlattığınız anlaşılan matbu metnin başına CHP kimliğimi ve adımı belirterek, aynı metni tarafıma göndermeniz; ciddiyet, saygı ve sorumluluktan uzak bir davranış olmanın ötesinde, talihsizlikler ve dramatik unsurlar içermektedir.”

İŞTE O TEBRİK

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2011, 16:24
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35