Melih Gökçek Erdoğan'dan özür diledi

17 Aralık operasyonlarından sonra Erdoğan'ı yalnız bıraktığı için kendisinden özür dileyen Melih Gökçek, "paralel yapı" olarak nitelendirdiği yapının elinde kendisine ait de kasetlerin bulunduğundan emin olduğunu belirterek şimdiye kadar sessiz kaldığı için kendisini suçladığını söyledi

Politika 14.04.2014, 09:43 14.04.2014, 11:16
Melih Gökçek Erdoğan'dan özür diledi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek,17 Aralık sürecinde Başbakan Erdoğan'a yeterince destek olmadıklarını bunun için kendisinden özür dilediğini söyledi. Melih Gökçek, "paralel yapı" olarak nitelendirdiği yapının elinde kendisine ait de kasetlerin bulunduğundan emin olduğunu belirterek şimdiye kadar sessiz kaldığı için kendisini suçladığını söyledi.

Sabah gazetesine röportaj veren Melih Gökçek, Gezi sürecinin aksine 17 Aralık'ta sessiz kaldığı eleştirilerine hak verdi. 17 Aralık sürecinde sessiz kalmakla suçlanan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Başbakanımızı yalnız bıraktık. Kendisinden özür diliyorum" dedi.

Gökçek, Gezi olayları sırasında gerek Twitter'dan, gerekse basına yaptığı açıklamalarla, Başbakan Tayyip Erdoğan'a destek veren isimlerin başında gelmişti. Ancak Hükümet'e ve Başbakan'a yönelik 17 Aralık operasyonu sonrası tepki göstermemekle suçlandı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kıl payı kazanan Gökçek, Sabah gazetesinden Şaban Arslan'a konuştu.

Melih Gökçek, "Bir şeylerden mi çekindiniz?" şeklindeki bir soru üzerine, "17 Aralık'tan sonra 30 Mart'a kadar bir şey söylemediniz. Seçimi mi beklediniz konuşmak için? Biraz öyle oldu. Bu konuda geç kaldığımız için Başbakanımız'dan da özür diledim." dedi.

"Başbakan Erdoğan'ın yalnız bırakıldığı görüşüne katılıyor musunuz? Size kırgınlığı var mı?" şeklindeki bir başka soruya ise Gökçek, "Yüzde 100 doğru. Başbakanımız tek başına bırakılmıştır. Kırgınlığı olmaması mümkün değil. Ben de biraz geriden geldim. Ondan dolayı da Başbakanım'dan özür diliyorum." diye konuştu.

Sabah Gazetesi'nin basılı nüshasında yer alan ancak internet sitesinde yer almayan bir ifadeye göre Melih Gökçek, "İnsanlar bu yapıdan korkuyor. Çünkü askerden daha tehlikeli. Oların söylediğini yapmayanlar polis ve yargı kararıyla hapse atılıyor. Ben kasetimin olduğuna yüzde 100 inanıyorum. Beni sıkıntıya sokabilirler mi? Evet sokabilirler.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?