Melih Gökçek istifa etti

Ankara'da 23,5 yıllık Melih Gökçek dönemi sona erdi. Melih Gökçek düzenlediği basın toplantısında istifa ettiğini açıkladı.

Politika 28.10.2017, 14:30 28.10.2017, 16:58
Melih Gökçek istifa etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek bugün saat 14.00'te kameraların karşısına geçti.

Basın toplantısında 23,5 yıllık icraatlarını anlatan Gökçek, istifa ettiğini açıkladı.

Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi olağanüstü toplantısında meclis üyelerine yaptığı veda konuşmasında, 23,5 yıldır sürdürdüğü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemindeki çalışmaları aktardı. Gökçek, bu konuda AK Parti iktidarlarının ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hakkının inkar edilemeyeceğini söyledi.

AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan ile bir umudu inşa ettiklerini, bu umudu inşa ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kendisinden, belediye başkanlığı yaparak buna katkı sağlamasını istediğini ifade eden Gökçek, "Bugün ise istifa ederek katkı sağlamam gerektiğini düşünüyor." değerlendirmesinde bulundu.

Davasına olan sadakatinin ve sevdasının tartışılamaz olduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve onun siyasetine zerre zarar vermemek istediğini aktaran Gökçek, "Bu nedenle 23,5 senedir aralıksız sürdürdüğüm Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifa ediyorum." dedi.

Gökçek, Meclis üyeleri tarafından uğurlandı. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?