MHP avukatı: Kurultay hukuken mümkün değil

MHP Genel Merkez avukatı Bulut, "Söz konusu ihtiyati tedbir kararları gereğince 15 Mayıs 2016 tarihinde yapılacağı ilan edilen kurultayın yapılması hukuken mümkün değildir." dedi

MHP avukatı: Kurultay hukuken mümkün değil

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Merkez avukatı Yücel Bulut, düzenlediği basın toplantısında, "Söz konusu ihtiyati tedbir kararları gereğince 15 Mayıs 2016 tarihinde yapılacağı ilan edilen kurultayın yapılması hukuken mümkün değildir." dedi.

"Adı geçen (Ankara 2.) İcra Mahkemesi hakiminin kimliği ve mazisi genel merkezimizce çok iyi bilinmektedir" diyen Bulut, şunları söyledi:

"Hafta mesaisinin bitimine sayılı dakikalar kala açıklamış olduğu kararla hangi amaca hizmet ettiği de yine tarafımızca çok iyi bilinmektedir. Bir haftadır düzenli olarak dava yoluyla önüne gelmemiş olan tedbir dosyalarını yetkisi olmaksızın temin eden ve inceleyen mahkeme hakimi hakkında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na gerekli şikayetler gerçekleştirilecektir."

Bulut, "Mevcut mahkeme kararları karşısında hukuken gerçekleştirilmesi mümkün bulunmayan bir kongre girişimi karşısında, yine yasal olmayan yollarla üst kurul delegelerimizi kongrenin gerçekleşeceği iddia edilen alana davet edenler açıkça suç işlemektedir." dedi.

MHP Genel Merkez avukatı Bulut, "Geçerli ve yürürlükte bulunan ihtiyati tedbir kararlarının yasanın verdiği yetki ışığında mahkemeler tarafından doğrudan uygulanmasını talep ettik. Bu talebimiz kabul edildi. Ankara Valiliğine bugün itibarıyla faks yoluyla bu ihtiyati tedbir kararlarının gereğinin yapılması konusunda talimat verdik." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 19:20
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35