MHP, CHP'den İhsanoğlu'na destek istemiş

MHP'nin Meclis başkanlığı seçimlerinde CHP'den İhsanoğlu için destek istediği ancak alamadığı ortaya çıktı

MHP, CHP'den İhsanoğlu'na destek istemiş

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Meclis başkanlığı seçimlerinde MHP'yi suçlayan CHP'nin, İhsanoğlu'nun desteklenmesi talebini kabul etmediği ortaya çıktı. MHP'li Ümit Özdağ, "çatı aday" İhsanoğlu'nun desteklenmesini istediklerini ancak kabul görmediğini açıkladı.

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, twitter hesabından yaptığı açıklamada, "MHP, CHP 'den İhsanoğlu'na destek istiyor, CHP vermiyor. CHP, MHP'den Baykal için destek istiyor. MHP destek vermeyince AKP 'yi desteklemiş oluyor. CHP neden Cumhurbaşkanlığı için desteklediği İhsanoğlu'nu desteklemiyor da Erdoğan ile görüşerek adaylık açıklayan Baykal'ı destekliyor?" dedi.

 TBMM Başkanlık seçiminin dördüncü turunda AK Partili İsmet Yılmaz'ın seçilmesinden MHP'yi sorumlu tutan CHP'ye, MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, twitter hesabından yaptığı açıklama ile yanıt verdi.

Ümit Özdağ, twitter hesabından yaptığı açıklamada CHP'yi eleştiren şu ifadelere yer verdi: "MHP'nin CHP'den destek istemesi gayrimeşru/önemsiz, CHP'nin MHP'den destek istemesi önemli ve meşru mudur? Cumhurbaşkanlığı için yeterli gördüğü aday olan İhsanoğlu'nu CHP neden TBMM Başkanlığı seçiminde desteklememiştir?

MHP'ye İhsanoğlu'nu Cumhurbaşkanlığı için CHP önermişti. Şimdi MHP, İhsanoğlu'na TBMM başkanlığı için destek istedi ancak alamadı. MHP'ye elinde olmayan başbakanlığı öneren CHP elinde olan TBMM başkanlığı desteğini vermedi. 3. turda CHP İhsanoğlu'nu destekleseydi."

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2015, 10:15
banner53
YORUM EKLE

banner39