banner39

MHP ile HDP arasında 'şerefsiz' polemiği büyüyor

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin "HDP'ye oy veren Boğaz'daki şerefsizler" çıkışı polemiğe neden oldu. HDP Eş Başkanı Demirtaş, Bahçeli'yi seçim öncesi sözlerini unutmakla itham etti. Bahçeli'nin danışmanı ise "HDP'ye oy veren 3 bin şerefsizin listesi bizde" çıkışıyla tartışmayı farklı bir noktaya taşıdı

Politika 04.08.2015, 12:14 04.08.2015, 13:44
MHP ile HDP arasında 'şerefsiz' polemiği büyüyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Boğaz’da, yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu HDP’ye veren şerefsizler." şeklinde ifadeleri polemiğe neden oldu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, önceki gün yaptığı konuşmada, ''İzmir’de Marmaris’te yazlıklarında yatıp, AKP’nin olmasın diye oyunu MHP’ye vermeyen; ama HDP’yi Meclis’e taşıyan zavallılar, Türkiye’nin kaymağını yiyenler, Boğaz’da, yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu HDP’ye veren şerefsizler. Şimdi, HDP ile koalisyonu kurun'' ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin bu ifadelerine HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'tan aynı sertlikte cevap geldi. HDP Eş Başkanı Demirtaş, Bahçeli'yi seçim öncesinde söylediklerini unutmakla itham etti.

DEMİRTAŞ'TAN CEVAP

Demirtaş, MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye verdiği cevapta "Seçmenimize küfür hakaret edene bin misliyle aynen iade ediyorum. Seçim öncesi hırsızdan hesap sorarız deyip, seçim sonrası hırsızın sarayında zevki sefa sürenler midir şerefli olanlar?" dedi.

Demirtaş, cevabında şunları söyledi: HDP İstanbul'da üçüncü partidir. Bu Türkçe'yi doğru dürüst konuşamayan Türk milliyetçilerinden daha fazla oy almıştır. HDP İstanbul'un en fukara semtlerinden oy almıştır. Öyle üçüncü parti olmuştur. Elbette zenginler de HDP'ye oy vermiş olabilir. Hepsi bizim için çok saygındır. Seçmenimize küfür hakaret edene de bin misliyle de aynen iade ediyorum. Seçim öncesi hırsızdan hesap sorarız deyip, seçim sonrası hırsızın sarayında zevki sefa sürenler midir şerefli olanlar? Şeref kavramını kullanmaya kalkmasınlar, hadlerini bilsinler.

AKP 90'lara dönmek istiyor olabilir. Ama onlar şunu unutmasın. 90'lara döndürebileceğiniz bir siyasi ortam yok. Korkutabileceğiniz sindirebileceğiniz bir halk yok. Yoksa devlet aynı devlet. Siz 90'ları çok arzuluyorsunuz. Ama biz bunun önüne geçeceğiz.

"ŞEREFSİZLERİN LİSTESİ"

Bahçeli ile Demirtaş arasındaki "şerefsizler" polemiği devam ederken bir çıkış da Bahçeli'nin siyasi danışmanı Metin Özkan'dan geldi. Özkan, Bahçeli'nin "boğazda viskisini yudumlayıp, oyunu HDP'ye veren şerefsizler" çıkışının "doğru bir tabir olduğunu" söyleyerek, sözlerini "Bu ülkenin garibanı, yetimi, dulu, fakiri, fukarası evine götürecek ekmek bulamazken birileri Boğaz'da viskisini yudumlayıp bu ülkede terörden teröristten beslenen 'o tabirle' hitap edilen insan orada oturduğu sürece bu doğru bir cümledir" şeklinde tamamladı.

Metin Özkan, programda Bahçeli'nin bahsettiği  "viski içip oyunu HDP'ye veren şerefsizlerin" bir de listesi olduğunu da ilk kez açıklayarak, "Kimlerdir? İsterseniz çantamda listesi var ama; 3 bin kişi açıp burada saymayayım zamanımız kalmayabilir" dedi.

Özkan, böylesine bir liste olmasının "fişleme olmadığını", ancak MHP'nin "her türlü yanlışı not ettiğini" de söyleyerek, şöyle dedi: Biz MHP olarak kimseyi fişlemeyiz. Ama MHP yapılan her türlü yanlışı not eder. O Boğaz'da oturan birileri de bunların içinde o 63'lüklerin (Akil İnsanlar heyeti) çoğu da dahil, ülke çözüme mutluluğa gidiyor, refaha gidiyor diye insanlara propaganda yapıp bugün o şehit olan insanların kanını elinde dolaştırırken biz o insanların çetelesini tutuyoruz.

İSMET BÜYÜKATAMAN'DAN SERT ÇIKIŞ

İki parti arasındaki polemiğe MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman da katıldı. Büyükataman, HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'a verdiği cevapta, "Selo bilmelisin ki; 46 yıllık şerefli mazisiyle MHP şerefsize şerefsiz, namussuza namussuz der" dedi.

Yorumlar (0)
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?