banner39

MHP 'kilitleme taktiği'nden vazgeçti

MHP, bakanlar hakkında verdiği gensorulardan 4'ünü geri çekti. MHP'nin verdiği iki gensoru önergesi ise Meclis'te görüşülecek

Politika 14.11.2012, 14:54 14.11.2012, 15:50
MHP 'kilitleme taktiği'nden vazgeçti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MHP Genel Kongreden sonra Meclis'e altısı gensoru önergesi olmak üzer 16 önerge vermesi "MHP de CHP gibi TBMM çalışmalarını kilitlemeye çalışacak" yorumlarına neden olmuştu. Ancak MHP'nin bazı bakanlar hakkındaki gensoru önergelerini geri çekmesi partinin bu taktikten vazgeçtiği şeklinde değerlendirildi.

Dün Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç hakkında verdiği gensoruyu geri çeken MHP, bugün de üç gensoru önergesini geri çekti. MHP, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız hakkında verdiği Gensoru önergelerini geri çekti.

MHP'nin Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer hakkında verdiği Gensoru önergelerinin gündeme alınıp alınmayacağı ise bugün Genel Kurul'da görüşülecek.

MHP 16 ÖNERGE VERMİŞTİ

MHP, 5 bakan hakkında 6 gensoru önergesi verdi, ayrıca 10 farklı konuda Meclis'te genel görüşme açılmasını talep etmişti.

Gensoru ve genel görüşme açılmasına ilişkin önergeler, MHP Grup Başkanvekilleri Oktay Vural ve Mehmet Şandır imzasıyla TBMM Başkanlığı'na sunulmuştu.

Buna göre, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'la ilgili "bölücü terör örgütüne yönelik açıklamaları" ve "TRT ile Anadolu Ajansı'nın habercilik anlayışı" hakkında, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ile ilgili "4 4 4" eğitim sistemi hakkında, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'la ilgili "Orta Vadeli Program" hakkında, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'le ilgili "tarım ve hayvancılık sektörü" hakkında, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile ilgili de "Gazi yerleşkesi" hakkında gensoru önergeleri verilmişti.

MHP ayrıca, "Suriye'deki olayların ekonomiye yansıması", "Suriye'de düşen Türk uçağı", "4 4 4 eğitim sistemi", "büyükşehirlerdeki şiddet olayları", "yabancılara mülk satışı", "AK Parti'nin dış politikası", "deniz ticareti", "Arap Baharı'nın etkileri", "TOKİ'nin uygulamaları" ve "2-B arazileri" konularında genel görüşme açılmasını talep etmişti.

MHP'nin genel görüşme önergeleri ise geçerliliğini koruyor. 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?