banner15

MHP: Olayların hiçbirinde Ülkücüler yok

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adan, Ülkücüler'in sokağın hiç bir yerinde ve hiç bir olayda yer almadığını savundu

MHP: Olayların hiçbirinde Ülkücüler yok

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, "Ülkücüler sokağın hiç bir yerinde ve hiç bir olayda yer almamaktadır" dedi.

Adan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Bingöl'de şehit edilen polislere Allah'tan rahmet, ailelerine ve emniyet teşkilatına başsağlığı diledi.

IŞİD'i protesto etmek bahanesiyle sokaklara çıkarların "bölücülerin siyasi uzantılarının davetiyle" ortaya koyduğu görüntülerin vandalizm sınırlarını aştığını ve can güvenliğini tehdit edici boyutlara ulaştığını belirten Adan, "Belediye otobüslerini ateşe vermekle, dükkanları yağmalamakla, şehir merkezlerimizde terör estirmekle, polislerimize saldırmakla neyin protestosu yapılmaktadır? Kızılay’ın kan toplama araçlarını bile yakacak kadar gözü dönmüş olanlar neyi protesto etmektedir?" diye konuştu.

Hükümete ve "çözüm süreci"ne yönelik eleştirilerde de bulunan Adan, "Milliyetçi Hareket Partisi vatanımız üzerinde oynanan hain oyunların farkındadır. Milliyetçiler hiçbir biçimde bölücülerin tezgahına gelmeyecektir. Türkiye’nin, milli devletimizin ve topyekün istikbalimizin sigortası olma sorumluluğu her koşulda önceliğimiz olacaktır. Milliyetçi, ülkücü camiamız, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin sağduyu ve aklıselim çağrısının etrafında kenetlenecektir" ifadelerini kullandı.

Adan, Gaziantep'te iki grup arasında çıkan çatışmaya ilişkin, "Ülkücüler sokağın hiç bir yerinde ve hiç bir olayda yer almamaktadır. Burada bir tezgah var. Bizim binalarımızın etrafında zaman zaman çıkışlar yapıyorlar. Ama biz bu olayların içerisinde yer almayacağız" görüşünü dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 16:44
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35