banner39

MHP ve CHP'den Gül'ü sahiplenen çıkış

Cumhurbaşkanı Gül'ün Göktürk-2 törenine davet edilmemesi CHP ve MHP'nin de tepkisini çekti. İki partinin temsilcileri hükümeti eleştirdi

Politika 21.12.2012, 13:46 21.12.2012, 14:13
MHP ve CHP'den Gül'ü sahiplenen çıkış

Göktürk-2 uydusunun fırlatma törenine Gül'ün davet edilmediği iddialarıyla ilgili MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ile CHP'li Özgür Özel'den hükümete tepki geldi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Göktürk-2 uydusunun uzaya fırlatılması törenine davet edilmediği iddialarına ilişkin, ''Yakışıksız olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanı yürütmenin de başı olduğuna göre davet edilmesi nezaketi gösterilmeliydi'' dedi.

Vural, Meclis'te Cuma Namazı çıkışında gazetecilerin konuya ilişkin soruları üzerine, Cumhurbaşkanı'nın devletin ve milletin birliğini temsil ettiğini anımsattı. Gül'ün davet edilmemesinin ''yakışıksız'' olduğunu ifade eden Vural, ''Sayın Cumhurbaşkanı yürütmenin de başı olduğuna göre, davet edilmesi nezaketi gösterilmeliydi. Birtakım şeylerin paylaşılması konusundaki gelişmeler, sırça köşklerde soğuk rüzgarların estiğini göstermesi bakımından da yanlış'' diye konuştu.

Vural, ''Çift başlılık alameti gibi mi'' sorusunu, ''Alametten öte zannederim. Bunlar gerçekleşiyor. Bulundukları makam ve mevki kendilerinin değil, milletin makam ve mevkisidir. Temsil ettikleri milleti öncelikli düşünmeleri gerekir. Kavgalarını başka yerlerde yapsınlar'' diye yanıtladı.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da Gül'ün davet edilmediği iddialarını ''Cumhurbaşkanı'nın davet edilmemesi doğru değil. Demek ki başka hesaplar var. Başbakan ODTÜ'lülere davrandığı gibi davranıyor sanırım'' diye değerlendirirken, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel ise ''Başbakan, Cumhurbaşkanı'nı uyduya bindirip uzaya yollama imkanı olsa o imkandan da yararlanmak ister herhalde'' diye konuştu.

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkomutan olduğuna işaret ederek, ''Davet edilmemesi ilginç'' dedi.

 

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?