MHP ve İşçi Partililer'den provokasyon

Kocaeli'ndeki Akil Adamlar Heyeti'nin bulunduğu salona girmek isteyen yaklaşık 50 kişilik MHP, İşçi Partisi ve TGB'li grup polis tarafından zorla engellendi

MHP ve İşçi Partililer'den provokasyon

Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi'nde Akil İnsan Heyetinin halkla toplantısı gergin geçti. Toplantı öncesinde Gençlik Merkezi önünde geniş güvenlik önlemi alındı. Yaklaşık 50 kişilik MHP, İşçi Partisi ve TGB'li grup ellerinde Türk bayraklarıyla içeriye girmek istedi. Fakat polis ekiplerince grup salona alınmadı.

Bunun üzerine grup polise tepki gösterip sloganlar attı. Salon girişinde ise geniş güvenlik önlemi devam etti. Gençlik Merkezine alınan vatandaşlar didik didik polis ekiplerince arandı.

AKİL ADAMLAR LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

BAYRAK AÇTILAR

Konuşmacı olarak katılan Ali Bayramoğlu, Levent Korkut, Yücel Sayman ve Mustafa Armağan konuşmaya başlayacakları sırada TGB Koceli İl Başkanı Yeşim Çakmak, TGB bayrağı açarak akil insan gurubunu protesto etti. Daha sonra söz alan Filiz Erkul adlı vatandaş salona girmekte güçlük çektiğini belirterek konuşmasına şöyle devam etti:

"Beni girişte içeriye almak istemediler. Vatandaş olarak neden içeriye girmekte güçlük çekiyorum anlamıyorum. Neden bir çok arkadaşım içeriye alınmadı merak ediyorum. Türk bayrağını saklayarak içeriye girdim." Daha sonra Filiz Erkul üzerinde taşıdığı Türk bayrağını açtı.

ALİ BAYRAMOĞLU SALONU TERK ETTİ

İsmini söylemek istemediğini belirterek söz isteyen bir vatandaş Akil İnsan Heyetinin hükümetten ne kadar para aldığını sordu. Doç.Dr. Yücel Sayman ise para almadıklarını söyledi. Ali Bayramoğlu bir kaç kez konuşmak istemesine rağmen konuşması vatandaşlar tarafından kesilince ve salondaki gerilim iyice artınca salonu terk etti. Akil İnsan Heyetine destek verenler ve karşıt düşüncede olanlar arasında da zaman zaman tartışmalar çıktı. Salonda bulunan polis ekipleri tartışmaları güçlükle önledi.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2013, 11:50
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35