banner39

MHP: Zam üstüne çül serme formülü

Son doğalgaz ve elektrik zamlarına tepki gösteren MHP Grup Başkanvekili Vural, "AKP'nin 4+4+4'ü, zam+zam+zam'a dönüştü." dedi

Politika 02.04.2012, 15:39 02.04.2012, 15:39
MHP: Zam üstüne çül serme formülü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, zamların sürekli olarak siyasal tartışmaların yoğun olduğu döneme rastladığını öne sürerek, ''Bu, zam üstüne çul serme formülü. Vatandaş bu formülün farkında Sayın Başbakan. Uygun olduğunuz bir zamanda size saygılarını ifade edeceklermiş, bir sularını içersen. AKP'nin 4+4+4'ü, zam+zam+zam'a dönüştü'' dedi.

Vural, Meclis'te düzenlendiği basın toplantısında, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) tüm öğrencilerin başarılı sonuçlar alması dileğinde bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ''sınavsız üniversite' vaadinde bulunduğunu belirten Vural, ''Bu konuda önergemizi verdik. Yalancının mumu bizim önergemize kadar yanarmış. Önergeyi verdik, ampul söndü. Dut yemiş bülbüle döndüler. Burnunun ucunu bile göremeyen bir Hükümet'' diye konuştu.

İzmir'de diyabet hastası bir öğrencinin kullandığı insülin pompası nedeniyle sınava alınmadığına yönelik haberler olduğunu anımsatan Vural, ''Hükümetin yarattığı yeni bir dramla karşı karşıyayız. Kopya çekilmesini engelleyeceklermiş. Daha önce bir sürü sınavda sorular çalındı, kopyalar çekildi. Nerede bunların sorumluları, buldunuz mu-'' sorusunu yöneltti.

''İzmir'den geliyorum. Vatandaşlar, Başbakan'a bir memnuniyetlerini iletmemi istediler'' diyen Vural, şöyle devam etti:

''Vatandaşlar, son zamlardan dolayı çok memnun. Saygılarını arz ediyorlar. 'Ustamız, zamlar az geldi, tamamına erdirilsin' diyorlar. Zamlardan dolayı büyük memnuniyet duyuyorlarmış. Zam üstüne zam, ne diyorsun bu hususta usta- Her bir siyasal tartışmanın içerisinde bakıyorsunuz, doğalgaz, elektrik, benzin zammı. Bu, zam üstüne çul serme formülü. Vatandaş bu formülün farkında Sayın Başbakan. Uygun olduğunuz bir zamanda size saygılarını ifade edeceklermiş, bir sularını içersen. AKP'nin 4+4+4'ü, zam+zam+zam'a dönüştü.

Büyük ekonomi, hayırlı zamlar. Zammı unutturmak için bundan iyi zaman olamazdı. AKP'nin ekonomi formülü 4+4+4... Zam yapıyorlar adına, 'güncelleme' diyorlar. Enerji Bakanı bu milleti ne zannediyor- Zamdan Afrika ve Ortadoğu'da yaşananları sorumlu tutuyor. O zaman bu zamların en büyük hissedarı BOP'un eşbaşkanı kimse o. Soruyorsun, memur, emekli zammının ne olacağını bilmiyor ama doğalgaz, elektrik, benzin zammı açık ve net. Şimdi de Suriyeli isyancılara maaş ödeyeceklermiş. Sen kendi memurunun maaşını bir öde de.''

"YGS'YE YENİ SORULAR"

YGS'ye yeni sorular eklenmesi talebinde bulunan Vural, ''Mesela biri şu olabilirdi; asgari ücrete, emeklilerin maaşlarına yapılan düşük zamlara karşın doğalgaz, elektrik ve akaryakıta yüzde 9-18 aralığında zam yapan hükümet vatandaşa hangi diziyi izlemesini tavsiye ediyor- a)Suskunlar b) Yalan Dünya c)Beni affet'' diye konuştu.

''Bugün medyada yer alan haberlerden, ham petrolün varil fiyatının düştüğünün, döviz kurunun da gerilediğinin anlaşıldığını'' savunan Vural, ''Döviz kuru düşüyor zam, ham petrolün varil fiyatı düşüyor zam. Bunlar vatandaşı yolmaya karar vermişler, kılıfı sonra uyduruyorlar. Bütçe açık veriyor zam yapıyorlar. Amaç, vatandaştan daha fazla vergi toplamak. 'Robin Hüp' ekonomisi bu. Vatandaş zamların altında erim erim eriyor. Vatandaş ezdiriliyor. Vatandaş büyük sıkıntı içerisinde. AKP'ye verdiğiniz her oy size zam+zam+zam olarak geri dönecektir'' diye konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?