banner15

MHP'de il başkanlarından Bahçeli'ye destek

MHP İl Başkanları olağanüstü kongreye partiye zarar vereceğini savunarak karşı çıktı

MHP'de il başkanlarından Bahçeli'ye destek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Merkezi'nde düzenlenen İl Başkanları Toplantısı öncesi bazı il başkanları "olağanüstü kongre" söylemlerine karşı çıkarak, "olağanüstü bir kongrede partinin küçülebileceği" görüşünü paylaştı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin başkanlığında 1 Kasım seçiminin ardından gerçekleştirilen ilk il başkanları toplantısı öncesinde, bazı il başkanları genel merkez binası önünde gazetecilerin sorularını cevapladı. "Parti geleneği ve tüzüğe bağlılık" vurgusu yapan il başkanları "parti içi muhalefet" iddialarını da "seçimlerden sonra her siyasi partide yaşanabilecek konular" olarak değerlendi.

Adana İl Başkanı Yusuf Baş, "MHP'nin zaman zaman baraj altında kaldığını ama kendi küllerinden yeniden ayağa kalktığını" belirterek, "Teşkilatlar olarak genel başkanımızın arkasındayız" dedi. 

Genel başkanlık için şu an herhangi bir adayın bulunmadığını savunan Baş, olağanüstü kongre konusunda, "Bu partide yapılacak olağanüstü bir kongre, partinin küçülmesine sebep olur. Olağan dönemde ülkücü irade kimi takdir ederse, bu bir yarıştır. Olağanüstü değil ama olağan kongreden yanayız" ifadesini kullandı.

Isparta İl Başkanı İsa Yalçın ise Türkiye'de seçimlerin kendi atmosferinde geçmediğini, birtakım algılarla yönetilen bir seçimin yapıldığını iddia etti. 

"Bu seçimler sonucunda MHP, söylediği her şeyin arkasında hala dimdik durarak bu millet adına, haklılığını savunmaya devam edecek. Biz il başkanları olarak genel merkezimizin politikalarını illerimizde anlatarak, bu milletin yanında, çıkarları ve geleceği doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz" diyen Yalçın, şunları kaydetti:

"Diğer türlü konuluşan şeyler ise genel merkezimizin, genel başkanımızın alacağı kararlarla ancak bizim uygulayacağımız konulardır, onun dışında her şey yalandır. MHP'de muhalefet eden, bu işten memnun olmayan insanlar olabilir. MHP, 47 yıllık geleneği ile hareket eden bir partidir. Partimizde, kongrelerin toplanması, genel başkanın seçilmesi, il başkanlarının seçilmesi bir kurala bağlıdır. Bu, kurallar çerçevesinde olacak şeylerdir. İl başkanları olarak bizim gündemimizde, kendi illerimizde aldığımız sonuçların bundan sonraki seçimlerde daha iyi olması için neler yapılması gerektiği konusunda çalışıyoruz. Onun dışında bizim gündemimizde, illerin gündeminde böyle bir şey olması mümkün değil. MHP’de önceliğimiz geleneklerimizdir. Buna göre hareket ederiz. Parti disiplinimiz her şeyin önündedir. Bugüne kadar böyle sıkıntılı süreçler olmuştur. Kendi gelenek ve göreneklerimize, tüzüğümüze göre sorunları çözdük, bundan sonra da çözeriz."

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2015, 07:33
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35