banner15

MHP'de Meral Akşener hareketliliği

MHP'de 1 Kasım seçimlerinde aday gösterilmeyen Meral Akşener'in Salı günü bir açıklama yaparak genel başkanlığa aday olacağını duyuracağı belirtiliyor

MHP'de Meral Akşener hareketliliği

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP'de 1 Kasım'daki seçim yenilgisinin ardından muhalefet yönetim değişikliği için bastırırken nasıl bir tutum alacağı kamuoyu tarafından en çok merak edilen isim olan Meral Akşener'in Genel Başkanlık için aday olacağı öne sürüldü.

Meydan gazetesinin Ankara temsilcisi Ömer Şahin'in iddiasına göre, Meral Akşener MHP Genel Başkanlığına adaylık için harekete geçti. Akşener taraftarları, İstanbul ve Ankara'da çalışma ofisleri tuttu. Akşener'in salı günü ‘tüzük değişimi talebiyle olağanüstü kongre çağrısı yapacağı belirtiliyor.

İddiaya göre, Koray Aydın, Musavvat Dervişoğlu gibi isimleri yanına alan Akşener, salı günü ‘tüzük değişikliği’ talebiyle çıkış yapacak.

Şahin'in iddiasına göre Musavvat Dervişoğlu zaten bayrak açmıştı, Süleyman Sazak epeydir çalışıyor, Selim Kaptanoğlu adaylığını açıkladı, Sinan Ogan’ın adaylığının ise eli kulağında...

Ömer Şahin, "Size parti kulislerinden son bilgileri aktarayım." diyerek MHP'deki adaylık yarışlarını şöyle aktardı: Sinan Ogan aleni çalışıyor, oldukça enerjik. Pazartesi günü adaylığını ilan edecek. Musavvat Dervişoğlu, Ümit Özdağ ve Koray Aydın aday olmuyor. Sıra geldi ‘bomba’ habere. Meral Akşener kararını vermiş ve yarışa giriyor. Meral Hanım, salı günü suskunluğunu bozuyormuş. Söylendiğine göre ‘tüzük değişimi’ talebiyle olağanüstü kongre çağrısı yapacakmış.

MHP tüzüğüne göre olağanüstü kongrede genel başkanlık seçimi olmuyor. Eğer tüzükteki o ibare değişmezse 2018 yılına kadar genel başkanlık seçimi olamayacak. Genel merkez, muhaliflerin yeterli imzayı toplayamayacağına inanıyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 14:51
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35