banner15

MHP'de muhalifler arasında çatlak

MHP'li Koray Aydın, diğer adayların yapılamayan kurultay alanından ayrıldıktan sonra Akşener'in konuşma yapmasına tepki gösterdi

MHP'de muhalifler arasında çatlak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP'de genel başkan adayları arasında yer alan Koray Aydın, Meral Akşener'in dünkü eylemde diğer adaylara haksızlık yaptığını savundu.

Kurultayın yapılmayacağını öğrenen Koray Aydın, Sinan Oğan ve Ümit Özdağ, alandan ayrıldı ancak Meral Akşener alanda kalarak mini bir miting düzenlemişti. NTV'de katıldığı programda Akşener'in bu hareketine tepki gösteren Koray Aydın, "Oradan erken ayrılmışız gibi bir imaj yaratılması yürütülen mücadeleye gölge düşürmek anlamına gelir. Bu üçümüze de haksızlıktır" dedi.

Koray Aydın, konuyla ilgili şunları söyledi;

"Elbette kendisinin ayrı bir yol izlemesi haklıdır. Anlaşılıyor ki farklı yol çizecek. Bundan sonraki çabalarına biz karışamayız, bizim ilgi alanımıza girmiyor. Toplumda yanlış anlamalara neden olmuştur, sanki biz oradan erken ayrıldığımız gibi bir imaj yaratılması hakkaniyetle, dürüstlükle, samimiyetle yürütülen bir mücadeleye gölge düşürmek anlamına gelir. Bu hem Ümit Hoca’ya, hem Sinan Bey’e hem de şahsıma haksızlıktır. Biz mutabakata uygun olarak süreci tamamladıktan sonra oradan ayrıldık. Erken ayrıldılar gibi bir söylem doğru değildir. Hakkaniyetli değildir, ahlaki de değildir."

Devlet Bahçeli'ye karşı genel başkan adayı olan Meral Akşener, Koray Aydın, Sinan Oğan ve Ümit Özdağ, Ankara'da bazı delegelerle kurultay yapmak istemiş, ancak izin verilmemişti.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2016, 16:41
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48