banner39

MHP'de muhalifler yine atakta

MHP'nin 12 Haziran öncesi büyük sorunlar yaşadığı muhalif hareketlerin benzeri yine ortaya çıktı. Bu muhalifler partinin geleceğini tartışıyor

Politika 13.07.2011, 11:29 13.07.2011, 12:19
MHP'de muhalifler yine atakta

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MHP’de, bir grup partili, internet üzerinden ilginç bir muhalif hareket başlattı. "MHP Ne Yapmalı?" adıyla yayına başlayan internet sitesinde, kullanıcılara "MHP’de Kimi Lider Görmek İstersiniz?" sorusu da yöneltildi.

12 Haziran 2011 seçimleri öncesinde kaset skandallarıyla çalkalanan, baraj altı kalma tartışmaları arasında seçime giren MHP’de şimdi de "internet muhalifleri" ortaya çıktı.

Kendilerini MHP’li olarak tanımlayan bir grup muhalif internet yoluyla partide liderlik ve yapılanma konusunda tartışma başlattı.

"MHP Ne Yapmalı?" adıyla "www.mhpneyapmali.org" adresinden yayına başlayan muhalifler, "ilkeli ve demokratik bir platform olarak etik kurallara uygun biçimde, ülkücü hareket ve MHP’ye siyasal çizgisinde yeniden yapılanma için katkı sağlamayı amaçladıklarını" belirtiyorlar.

Avukat Mehmet Saral tarafından kurulan ve ülkücülerin de desteklediği internet sitesinde; Genel Siyaset, Ekonomi Politikaları, Dış Politika ve Makaleler başlıklarıyla birlikte, "MHP Ne Yapmalı?" sorusuna cevap aranıyor.

Siteye şu anda ulaşılamıyor ancak sitenin aktif bir şekilde faaliyet göstereceği belirtiliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?