banner39

MHP'de 'provokasyon' paniği

Ak Parti'nin 'Akil İnsanlara bir şey olursa sorumlusu Bahçeli'dir" şeklindeki açıklamaları MHP'de paniğe neden oldu. Partiden art arda gelen açıklamalarda "Asıl sorumlusu Başbakandır." denildi

Politika 23.04.2013, 12:51 23.04.2013, 13:00
MHP'de 'provokasyon' paniği

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Vur de vuralım öl de ölelim" sloganlarına karşılık "onun da zamanı gelecektir" diye karşılık vermesi ve arkasından İzmir'deki mitingde Akil İnsanlar Heyeti'ni tehdit eden açıklamalarda bulunmasının yankıları devam ediyor. Bahçeli'nin bu tehditvari açıklamalarına Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in "Akillere bir şey olursa sorumlusu Bahçeli'dir" şeklinde tepki göstermesi MHP'de paniğe neden oldu. Partiden üç gündür üst üste "Akillere bir şey olursa asıl sorumlusu başbakandır" şeklinde açıklamalar yapılıyor.

OKTAY VURAL

Grup Başkan Vekili Oktay Vural, bu süreçte yapılan açıklamaların, MHP'ye karşı bir provokasyon hazırlığı içinde olunduğunu gösterdiğini öne sürdü. Vural, "Türkiye'de hangi provokasyon olursa sorumlusu AKP'dir. Tezgâh hazırlanmıştır. 4 kişinin bu konuda toplantı yaptığını daha önce ifade etmiştim. Eğer bu ülkede vatandaşların herhangi birine bir şey olursa sorumlusu sensin (Başbakan) ve bu sorumluluğu kimsenin üzerine atamayacaksın. MHP olarak demokratik şekilde bütün imkânlarımızı kullanarak vatandaşlarımızla bu süreci durdurmaya kararlıyız." şeklinde konuştu. Vural, açıklamasındaki 4 kişinin kimler olduğu yönündeki sorulara, "İkisi kamu görevlisi, ikisi bakan." karşılığını verdi. Vural, Akil İnsanların AK Parti'nin misyoneri gibi çalıştıklarını da savundu. "İki gözyaşı manşet, taş yiyorlar manşet, yakında etek de giyerler onu da manşete taşırsınız. Baldıran zehrini 'iç iç iç' diye pazarlıyorlar. Sen ne olduğunu biliyor musun çözümün?" diye sordu.

GENEL SEKRETER ATAMAN

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, ise "Erdoğan, sanırız karşısındaki güçlü kişiliğe ve Türk milletinin desteğiyle daha fazla mücadele edemeyeceğini anlamış olmalı ki eski, yeni bakanlarını oyun alanına sürmüş bulunmaktadır." dedi.

Şahin ve tüm AKP'liler bilmelidir ki sahnelenen bu çadır tiyatrosunda 63 aklını yitirmiş adamın başına bir şey gelirse bunun sorumlusu AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'dır. Hatta içlerinden bazılarına karşı, AKP kendi eliyle bir operasyon düzenliyor ve bunun da iftirasını Sayın Genel Başkanımıza atmaya çalışıyorsa bu boş heveslere kapılmasınlar. Ülke yönetimini elinde ulunduran AKP, böyle bir duyum aldı ve gereğini yapmıyorsa sorumlu yine kendisidir.

YENİÇERİ

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri ise, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, MHP'yi çözüm sürecinin önünde engel olarak gösterdiğini savunarak, "Başbakan çözüm sürecinin Bize saldırı olursa bundan Başbakan, Bülent Arınç ve Mehmet Ali Şahin sorumlu olacak. Bir ülkücünün burnu kanarsa, sorumlusu Başbakan Erdoğan ve hükümetidir" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?