banner39

MHP'den Ak Parti'ye bir destek daha

Hükümetin "Kur'an dersinin seçmeli olmasını öngören yasa tasarısını" destekleyen MHP bu kez de dershanelerin kaldırılması konusunda hükümete destek veriyor

Politika 03.04.2012, 13:56 03.04.2012, 13:56
MHP'den Ak Parti'ye bir destek daha

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ak Parti hükümetinin üniversite sınavını kaldırma ve dershaneleri kapatma yönündeki çalışmalarına destek vereceklerini açıkladı.

Bahçeli, "Hükümeti gecikmeksizin, üniversite sınavlarını bütünüyle kaldırmak için harekete geçmeye davet ediyor ve bu konuda her desteği vermeye hazır olduğumuzu buradan bildirmek istiyorum." dedi.

Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, YGS sınavı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Hafta sonu yapılan YGS'ye giren öğrencilerin istediği ve hedeflediği üniversitelere girmelerini temenni eden Bahçeli, "Artık çocuklarımızı, en taze yaşlarında esir düştükleri sınav zulmünden kurtarmak hepimiz için ihmal edilemeyecek bir vazifedir. Bu itibarla 2011 yılı seçim beyannamesinde de dile getirdiğimiz gibi, üniversite sınavını kaldıracağımızı ve sınavsız üniversiteye geçileceğini daha önce ilan etmiştik. Nihayetinde hükümeti gecikmeksizin, üniversite sınavlarını bütünüyle kaldırmak için harekete geçmeye davet ediyor ve bu konuda her desteği vermeye hazır olduğumuzu buradan bildirmek istiyorum. Başbakan Erdoğan ayrıca, dershane sisteminin kaldırılacağını da ifade etmiştir. Elbette milyonlarca ailemize mali külfet olan dershanelerin kaldırılması yerinde bir uygulamadır. Zira üniversite sınavının kalkacağı bir ortamda zaten dershanelere büyük oranda gerek ve ihtiyaç kalmayacaktır." diye konuştu.

Dershaneler kapatılırken gerek çalışanlar gerekse sahiplerinin mağdur edilmemesi gerektiğini vurgulayan Bahçeli, geçen hafta kabul edilen 4+4+4 kanununun da birçok eksiği, taşıdığı sakıncaları ve mahsurlu yanları olduğunu öne sürdü.

Bahçeli, yeni düzenlemenin en hayırlı ve olumlu tarafının imam hatip liselerinin ortaokul kısmının açılması, Kur'an-ı Kerim ve Hz. Peygamber(sav)'in hayatının seçmeli ders olarak kabul edildiğini kaydetti.

 

Kaynak: Cihan

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü