banner39

MHP'den azınlık hükümeti açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalıçın, Reuters'a verdiği demeçte azınlık hükümetine seçime gitmek şartıyla destek vereceklerini söyledi. Ancak daha sonra Yalçın tarafından yapılan açıklamada, sözlerinin yanlış anlaşıldığı belirtildi

Politika 04.08.2015, 15:23 05.08.2015, 00:49
MHP'den azınlık hükümeti açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Reuters haber ajansına verdiği söyleşide AK Parti tarafından kurulacak bir azınlık hükümetine, Kasım ayında erken seçime gidilmesi koşuluyla destek verebileceklerini söyledi.

Semih Yalçın, "AK Parti'nin alelade kuracağı bir azınlık hükümetine destek vermeyeceğiz ama eğer burada seçim azınlık hükümetini kastediyorlarsa, bu durumda da seçim tarihinin görülmesi lazım. Kasım'da ya da başka tarihte seçim yapılıp yapılmayacağının baştan belirlenmesi gerekiyor" dedi ve şöyle devam etti: Bu teklifi görmeden destek yaklaşımı doğru olmaz. Koalisyon alternatifleri tamamen tükenirse, Kasım ayında erken seçim yapılması koşuluyla bir seçim azınlık hükümetine destek verebiliriz. MHP, Kasım ayına sıcak bakar.

YALÇIN'DAN YALANLAMA

Yalçın daha sonra Habertürk'e yaptığı açıklamada, sözlerinin çarpıtıldığını savunarak, böyle bir şey söylemediğini iddia etti.

Yalçın açıklamasında, "Bana sorulan bir soruya verdiğim cevap çarpıtılarak ve anlamından uzaklaştırılarak kullanılmıştır. MHP'nin herhangi bir azınlık hükümetine olumlu ya da sıcak bakması düşünülemez" dedi.

Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?