banner39

MHP'den Başbakan Erdoğan'a teşekkür

MHP Grubu, Başbakan Erdoğan'a, Suriyeli Türkmenlere verdiği destekten ötürü, teşekkür etti

Politika 30.03.2013, 17:56 30.03.2013, 17:57
MHP'den Başbakan Erdoğan'a teşekkür

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır, "Suriye Türkmenleri Meclisi" kuruluşuna destek veren Başbakan Erdoğan'a teşekkür etti.

MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır, Suriye Türkmenleri Meclisi kuruluş toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Suriye Türkmen Meclisi'nin kuruluşunu kutluyorum. Bu meclis, Suriye'nin geleceğinde Suriye Türkmenlerini temsil edecek ve biz bu meclisi destekliyoruz." sözlerinin, Suriye Türkmenlerinin tarihinde çok önemli bir adım olduğunu söyledi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yetkililerinin desteklerine işaret eden Şandır, "Bu bizim için bir milattır. Hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Suriye Türkmenleri Platformu'nun onursal başkanlığını da yürüten Mehmet Şandır, Ankara'da bir otelde düzenlenen söz konusu kuruluş toplantısında yaptığı konuşmada, devlet yetkililerine teşekkür etti. Toplantıdan önce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret ettiklerini ve destek sözü aldıklarını belirten Grup Başkan Vekili Şandır, yine dün ziyaret ettikleri Başbakan Erdoğan'ın da kendilerini kırmayarak bugün toplantıya geldiğini ve her türlü desteği verdiğini söyledi. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na da hem katılımlarından hem de desteklerinden dolayı teşekkür etti.

'BUNUN KIYMETİNİ BİLELİM'

MHP Grup Başkan Vekili Şandır, "Türk milletini temsil eden Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye Türkmen Meclisi hakkındaki sözleri, Suriye Türkmenlerinin tarihinde çok önemli bir adımdır. Bunun kıymetini bilelim. Bu bizim için bir milat. Hayırlı uğurlu olsun, kutlu olsun değerli arkadaşlarım." şeklinde konuştu.

'CHP'Lİ LOĞOĞLU'NUN DA BURADA KONUŞMASINI İSTERDİK'

Daha sonra TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in mesajının kendisine emanet edildiğini aktaran Mehmet Şandır, devlet yetkililerinin konuştuğunu, aslında CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu'nun da orada konuşma yapmasını istediğini fakat protokol düzeninin bozulmasını istemediği için konuşmadığını ifade etti.

Suriye'nin Türkiye'deki partilerin ortak meselesi olduğunu vurgulayan Şandır, şunları kaydetti: "Söz konusu sizler olunca hepimiz aynı noktadayız, aynı cephedeyiz. Ben inanıyorum ki Sayın Loğoğlu da CHP adına konuşmuş olsaydı, size çok güzel şeyler söyleyecekti. Sizi sevdiğini, sizin meselenizi sahiplendiğini söyleyecekti, çünkü Türkiye'nin devletiyle milletiyle STK'si ile en büyük ortak paydası Suriye Türkmenlerinin, Suriye halkının çektiği ıstıraba karşı duruştur."

'TÜRKİYE TÜRKMENİ, KÜRDÜ, ARABI İLE TÜM UNSURLARIYLA YANINIZDA OLACAKTIR'

Partiler olarak politikaları kendi içlerinde tenkit edebileceklerini kaydeden Şandır, "Söz konusu siz olunca, söz konusu Suriye halkı olunca Kürdü ile Arabı ile tüm unsurlarıyla Türkiye Devleti sizin yanınızda olacaktır. Sayın Loğoğlu da konuşabilme imkanı bulabilseydi ben inanıyorum ki bunları söyleyecekti." dedi.

Yorumlar (1)
Mehmet emin 10 yıl önce
MHP Milletvekili Sayın Mehmet Sandır suriye turkmelerı icin söylediği sözleri birazda kürt kardeşleri için elini taşın altına koysa
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?