banner15

MHP'den cuma namazı açılımı

MHP, Ermenistan sınırında bulunan Ani Kalesi harebelerinde namaz kılmak için gerekli izinleri aldı.

MHP'den cuma namazı açılımı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 40 kadar il başkanıyla 1 Ekim günü Türkiye- Ermenistan sınırındaki Ani harabelerinde Cuma namazı kılacak..

MHP İl Başkanı Oktay Aktaş, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, 25 Eylül’de yapılan MHP İl Başkanları toplantısında Ani harabelerinde Cuma namazı kılma kararı aldıklarını söyledi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile 40’a yakın il başkanının 1 Ekim Cuma günü Ani harabelerindeki Büyük Katedralde (Fethiye Camii) Cuma namazı kılacaklarını anlatan Aktaş, konuyla ilgili olarak Kars Valiliği, İl Müftülüğü ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne başvurduklarını bildirdi.

DÜNYAYA VE TÜRKİYE'YE YENİ BİR MESAJ

Oktay Aktaş, “Kars’a geliş sebebi, 1064 yılında Anadolu’nun fethedilmesi sırasında Sultan Alpaslan 20 Ağustos günü Büyük Katedraldeki haçı indirerek ilk cuma namazını kılmıştır. Genel Başkanımızın burada cuma namazını kılmasını dünyaya ve Türkiye’ye yeni bir mesaj olarak algılıyoruz. Cuma hutbesi, ses düzeni, halıfleks serilmesi gibi sorunları giderip cuma namazının şartlarını yerine getireceğiz. Suyu araçlarla taşıyacağız. İmam ve müezzinimiz de var. Cuma namazı kılacağız.

'SADECE TÜRK BAYRAĞI DAĞITACAĞIZ'

Cuma hutbesinde de özellikle İslam dini, Türk kültürü ve fetih üzerine konular ele alınacaktır. Sadece Türk Bayrağı dağıtacağız. Katılanlara orada bulgurlu etli pilav ikram edeceğiz. Bahçeli, aynı gün saat 18.00’de Spor Salonu’nda önemli bir konuşma yapacaktır” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2010, 13:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
skacal
skacal - 10 yıl Önce

en azından bu sayede namazla bir ilişkisi olur dilerim vakit namazlarınıda gereği kılar

alper
alper - 10 yıl Önce

Biraz da başkalarının tarihleri yerine kendi tarihimize sahip çıkarak ecdadımızın başlattığı ama unutulmaya yüz tutan veya unutturulmaya çalışılan ve başka faaliyetlerle üstü örtülmek gizlenmek istenen fetih ruhunu yaşamak ve yaşatmak çok önemli. Gönül isterki bu konuyu bir siyasi partinin yaşatması yerine bütün milletimizin topyekün kucaklayışı olarak görmek isterdim ama nafile...

banner39

banner50

banner47

banner48