MHP'den yeni 'Evet' istifaları

MHP'den referandum sürecinde istifa edenlere yenileri eklendi, bir belediye başkanı daha istifa etti.

Politika 16.09.2010, 13:56 16.09.2010, 13:56
MHP'den yeni 'Evet' istifaları

Anayasa değişikliği referandumunda "Evet" oyu kullanan Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesine bağlı Alemdar Beldesi'nin MHP'li Belediye Başkanı Mesut Kılıç ile 5 belediye meclis üyesi partilerinden istifa etti. 

Daha önce12 EylülPazar günü yapılan referandumda "Evet" oyu kullanacağını, partisinden herhangi bir rahatsızlık geldiği takdirde partiden istifa edeceğini açıklayan Alemdar Belediye Başkanı Mesut Kılıç ile birlikte MHP'li Belediye Meclis Üyeleri; Emin Gül, Hasan Koca, Kemal Mert, Mehmet Ali Ceran ve Ahmet Eren Afşin Noterliğine giderek partilerinden istifa dilekçelerini verdiler.

İstifa gerekçesini açıklayan Alemdar Belediye Başkanı Mesut Kılıç, "Biz 12 Eylül Pazar günü yapılanreferandumöncesi kasaba halkımın desteğini de alarak 'Evet' oyu kullanacağımızı açıklamıştık. Bu açıklamayı yaptıktan sonra Kahramanmaraş'ta yayın yapan Aksu TV'ye konuk olanMHPKahramanmaraş Milletvekili Mehmet Akif Paksoy, bizim hakkımızda disiplin kuruluna verildiğimizi açıklamıştı. Bizde 12 Eylül öncesi yapmış olduğumuz açıklamada partimizden herhangi bir rahatsızlık geldiği takdirde istifa edeceğimizi belirtmiştik. Biz de istenmediğimiz bir partide durmamızın hiçbir anlamı olmadığını düşündük ve istifa ettik. Biz bu istifayı verirken, kasabamızın, çocuklarımızın geleceğini düşündük. 12 Eylül'de yüzde 80 üzerinde 'Evet' oyu veren halkıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?