banner39

MHP'li aday istifa etti, BDP'yi destekleyecek

Dicle'de MHP adayının partisinden ve adaylıktan istifa ettiği ve ailesi ile beraber BDP'yi destekleyeceği bildirildi

Politika 17.02.2014, 08:21 17.02.2014, 08:44
MHP'li aday istifa etti, BDP'yi destekleyecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'den Belediye Başkan adayı olan Berzan Tektaş, partisinden istifa etti. Tektaş'ın ailesinden yapılan açıklamada, "BDP'yi destekleyeceğiz" denildi.

Yerel medyada yer alan haberlere göre, konuya ilişkin bilgi veren Tektaş'ın kardeşi Celal Tektaş, ağabeyinin istifa dilekçesini vermesine rağmen MHP sitesinde bunun yürürlüğe girmediğini ifade etti.

Tektaş, "Biz aile olarak bu durumdan dolayı utanç duyduk ve halkımızdan özür diliyoruz. Biz aile olarak bir kez daha BDP 'yi desteklediğimizi açıklıyoruz” dedi.

MHP: TEHDİT EDİLDİ

MHP'nin yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Milliyet'e yaptığı açıklamada, Diyarbakır'ın Dicle ilçesi Belediye Başkanlığı için Berzan Tektaş'ı aday gösterdiklerini ancak örgütten tehdit aldığı duyumları üzerine bu ismi değiştirdiklerini belirtti.

Durmaz, "Diyarbakır Dicle ilçesi MHP adayı daha önce Berzan Tektaş idi. Ailesinin tehdit edildiği bilgisinin ulaşması üzerine yerel teşkilatımız bu ismi değiştirdi. Adayımız Hamdullah Karakoç'tur. Seçim çalışmalarını yoğun şekilde yürütmektedir. Berzan Tektaş'ın ağabeyi BDP'yi desteklediklerine ilişkin bölgede açıklamalar yapmış. Bunun MHP ile ilgisi yoktur. Böyle bir şey de vaki değildir" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?