banner39

MHP'li vekilden Bahçeli'ye ağır itham

MHP içindeki muhalif isimlerden Antalya Milletvkeili İrbeç, Devlet Bahçeli'nin kendisine yönelik eylemlerini "öldürmeye azmettirmeye" kadar varmaya başladığını ima etti

Politika 03.04.2013, 14:02 03.04.2013, 14:02
MHP'li vekilden Bahçeli'ye ağır itham

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MHP Antalya Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç, Antalya'daki MHP mitinginde kendisine yönelik linç girişiminde bulunulduğunu belirterek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de kendisini öldürmeye azmettirdiğini ileri sürdü.

İrbeç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Antalya'da kendisine yönelik linç girişiminde bulunulduğunu belirterek, olaya ilişkin görüntüleri basına dağıttı.

DEMİR ÇUBUKLARLA LİNÇ GİRİŞİMİ

Antalya'da Ülkü Ocakları temsilcisi bazı kişilerce protokole ayrılan yerde taciz edildiğini, MHP Serik Belediye Başkanı Mehmet Habalı'nın kendisine küfür ettiğini, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker'in öncülüğünde, elinde demir çubuklar olan kişilerle birlikte linç girişiminde bulunulduğunu ileri süren İrbeç, bu olaylardan dakikalar sonra Bahçeli'nin olay yerine geldiğini ve sessiz kaldığını söyledi.

BENİ ÖLDÜRME ANLAYIŞINDAN VAZGEÇMİYOR

İrbeç, "Son gelişmeler karşısında Sayın Genel Başkan'ın şahsımı öldürmeye azmettirme anlayışından vazgeçmediğini görüyorum. Bu vahim durum bir an önce düzeltilmelidir. Kamuoyunu tatmin edecek bir açıklama şarttır. Aksi takdirde, şahsıma yönelik hayati tehlike karşısında gerekli tedbirleri almak üzere yetkililerin resen harekete geçmesi gerekmektedir. Buradan yetkililere duyuruyorum. Seçildiğim bölgemde ihanet planlarını yapanlar engellenmelidir" diye konuştu.

Gazetecilerin, 'Bahçeli'nin sizi öldürmeye çalıştığını ifade ediyorsunuz' sözleri üzerine ise irbeç, "Ben söylemedim, basına yansıdı. Bu kanaatteyim.

Bahçeli, 'İrbeç, pimini çekelim patlatalım' diyor. Bu bir yönlendirmedir, ölüme azmettirme kadar tehlikedir. Birinci defasında 'tehlikeli ama tamir edilebilir' dedik ama ikinci kez linç girişimini kendi özel kalem müdürü marifetiyle gördüğümüzde ve Genel Başkan'dan şu ana kadar tepki gelmedi. Bunun önleminin alınması gerekiyor. Dav açma hakkımı saklı tutuyorum" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?