banner39

MHP'li Vural'dan 'Bahçeli'ye operasyon' iddiası

MHP'li Oktay Vural, AK Parti ve PKK çevrelerinin MHP üzerinde yeni tezgahlar planladığını iddia ederek Başbakan Erdoğan'ın Bahçeli'ye karşı operasyon emri verdiğini savundu

Politika 04.04.2013, 16:50 04.04.2013, 16:50
MHP'li Vural'dan 'Bahçeli'ye operasyon' iddiası

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural,TBMM'de düzenlediği basın toplantısında ilginç iddialarda bulundu. Vural, Başbakan Erdoğan'ın Devlet Bahçeli'ye karşı operasyon emrini verdiğini iddia etti. 

"Bu süreç içerisinde MHP ve milliyetçilik dönüştürülemeyecek" diyen Vural, "Başbakan Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı yanına çağırarak MHP ve Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye operasyon yapma talimatı verdi mi vermedi mi?" diye sordu. Vural, AK Parti ve PKK çevrelerinin MHP üzerinde yeni tezgahlar planladığına ilişkin duyumlar aldıklarını iddia etti.

Vural, bir soru üzerine, araştırma komisyonu kurulmasına imza vermeyeceklerini yineleyerek, "PKK'nın imzaları yeter onlara" dedi.

"Akil adamlar" listesinde yer alan STK'ların başkanları ile görüştüğünü ve vatandaşların endişelerini aktardığını belirten Vural, "Bugün Türkiye'de yaşananlar oligarşik bir diktatörlüktür. Bu meslek örgütleri oligarşik diktatörlüğün baskı ve şantajlarına alet edilmektedir" dedi.

Oktay Vural, "Başbakan Erdoğan'ın, MHP'ye operasyon yapma talimatı verdiğine" ilişkin iddiası ile ilgili ısrarlı sorular üzerine, "Habur'da 19 Ekim'de ne olmuştu, 19 Ekim günü hangi üçlü bir araya geldi, neleri konuştu?" sorularını yöneltti. Vural, bu iddianın yer aldığı internet sitesindeki haberi gazetecilere gösterdi.

Araştırma Komisyonu'na CHP'nin de üye vermeyeceği anımsatılarak, 2 partinin katılımıyla komisyonun çalışıp çalışmayacağının sorulması üzerine Vural, "Ne yapacaklar polis zoruyla mı, zorla mı götürecekler? Birisi, 'üye vermeleri lazım' demiş, Allah akıl fikir versin" dedi.

Vural, bu komisyonun İçtüzüğe aykırı olduğunu savundu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?