banner39

Milletvekili İçten'in köyü 5 defa yakılmış

PKK'yı derin devletin yaptığı zulümlerin doğurduğunu belirten Ak Partili Milletvekili İçten, kendi köyünün bile 5 kez yakıldığını söyledi

Politika 28.03.2013, 11:50 28.03.2013, 11:53
Milletvekili İçten'in köyü 5 defa yakılmış

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, bölgede 80 yıldır kan aktığını, huzurun ve mutluluğun yakalanamadığını belirterek, derin devletin bölgede yaptığı hukuksuzluklara işaret etti. İçten kendi köyünün bile 5 kez yakıldığını açıkladı.

Bugün gazetesine konuşan İçten, "1937'lere kadar doğuda Güneydoğu'da on binlerce köyler boşaltıldı. İnsanlarımız Çorum'a, Konya'ya, Edirne'ye göçe zorlandı. Faili meçhul cinayetler oldu. Derin devlet anlayışının 2000'li yıllara kadar süren ötekileştirme ve zulüm politikaları PKK'yı doğurdu" dedi.

KÖYÜM 5 DEFA YAKILDI

Cuma İçten, yapılan bu zulmü bizzat yaşadığını anlattı. Kendi köyünün de 5 defa yakıldığını açıkladı. Dayılarının, halalarının bu zulme maruz kaldığını ifade eden İçten, "Bizim onurumuzla şerefimizle oynandı. İnsanların bazıları bu nedenle hukukun dışına çıkarak dağa çıktı. AK Parti kirli ilişkiler içinde olan herkesi hukukun karşısına çıkardı" şeklinde konuştu.

İçten, PKK'nın çekilmesi konusunda medyada yer alan akil adamlar listesi için de "bazı isimler zorla dayatılıyor" yorumunda bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?