banner39

Muharrem İnce, adaylık için Mehmet Bekâroğlu'nu önermiş

CHP'li Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce aday olarak Mehmet Bekaroğlu'nu önerdiğini açıkladı

Politika 20.08.2014, 09:52 20.08.2014, 10:00
Muharrem İnce, adaylık için Mehmet Bekâroğlu'nu önermiş

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP'de cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na eleştiriler yönelterek parti liderliğine aday olan Muharrem İnce, seçimlerden önce önerdiği adayı açıkladı. İnce, cumhurbaşkanlığı adaylığı için Saadet Partisi'nden bir dönem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı, son yerel seçimlerde ise Rize Belediye Başkan adaylığı yapan Mehmet Bekaroğlu'nu önermiş.

CNN Türk'ten Şirin Payzın'a konuşan İnce, cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce adaylık için Mehmet Bekaroğlu'nu önerdiğini belirtti. İnce, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Mehmet Bekaroğlu'nu önerdim. Saadet Partisi ve AKP tabanından da oy alabilirdi." ifadelerini kullandı.

İnce, programda Kılıçdaroğlu'nun bir seçimde oy kullanamamasını da eleştirerek şu ifadeleri kullandı:

"Kemal Kılıçdaroğlu, oy kullanamadığı gün çok şey kaybetti. Çünkü kamuoyunda bir algı oluşuyor böyle olunca. Ben bugün bizim partililere soruyorum. 'Önümüzdeki seçimlerde CHP’nin iktidar olacağına inanıyor musun?' diyorum. 'Hayır' diyor. O zaman senin oyun belli: Muharrem İnce diyorum.

Ben seçilirsem parti tüzüğünün 6. maddesi şöyle olacak: Üyelerle ön seçim yapılacak. Genel Başkan iki başarısız seçimin ardından değişecek."

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?