Muharrem İnce: "Bize güvenenleri yarı yolda bırakmayacağız"

CHP'li muhaliflerin lideri Muharrem İnce, parti içerisinde devam eden imza krizi ile ilgili "Bize güvenenleri yarı yolda bırakmayacağız. Kimse partiden ayrılmasın, mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

Politika 07.08.2018, 17:56 07.08.2018, 18:15
Muharrem İnce: "Bize güvenenleri yarı yolda bırakmayacağız"

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP'de kurultay tartışmaları sürerken CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce resmi sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak "Kimse partiden ayrılmasın" mesajını verdi.
İnce, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: 

"CHP’de Olağanüstü Kurultay için notere giderek imza veren kurultay delegelerimizin iradesine, isteğine sahip çıkıyoruz. Bize güvenen insanları yarı yolda bırakmayacağız. Anlık tepkilerle kimse partiden ve partideki görevinden ayrılmasın. Mücadelemizi hep birlikte sürdüreceğiz."

Öğleden sonra CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün de bir açıklama yapmıştı. Tüzün açıklamasında, “630 imza MYK değişkiliği için verilmedi, kurultay yapılsın diye verildi. Eğer yerel seçim öncesi MYK değişiyorsa, kurultay da yapılabilir. Kurultayın toplanması için genel başkanımızın MYK sonrası açıklama yapacağını ve bizlerin de yol haritasını belirleyeceğimizi belirtmek isterim. Bir otomobilin dört lastiğinin ikisi patlamışsa yol alması mümkün değildir. Delegelerin yüzde 50+1'i imzasını beyan etmiştir. İmza atan delege sayısı kurultay için yeterli" demişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?