banner15

Mustafa Destici muhalefeti suçladı

Seçimde beklediği sonucu alamayan partilerden BBP Genel Başkanı Destici, AK Parti'nin oy artışından muhalefet partilerini sorumlu tuttu

Mustafa Destici muhalefeti suçladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 26'ncı Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Destici, "AKP'yi bu seçimde yüzde 49'a taşıyan sebep Meclis'te bulunan diğer muhalefet partilerinin birbirleri ile uzlaşamaması ve Meclis dışı partilerle iş birliğinden kaçınmış olmalarıdır. Milletimiz Meclis içi ve dışı muhalefeti birbirleri ile uzlaşarak, iş birliği yaparak, milletin önüne bir çözüm önerisi ve alternatif koymadıkları için cezalandırmıştır" dedi.

1 Kasım seçim sonuçlarına yönelik değerlendirmede bulunan Destici, "Milletimiz 1 Kasım 2015 seçimlerini, 7 Haziran seçimlerinin ikinci tur oylaması gibi görmüş, Meclis'teki siyasi partilerin uzlaşarak kuramadıkları hükümeti, iktidarı sandıkta kurmuştur. İktidarıyla muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve seçmenlerimizin, siyasi tarihimizde ilk defa yaşadığımız bu fiili ikinci tur seçim sonuçlarından kendi hesabına almış olduğu dersler ve çıkaracağı sonuçlar olmalıdır. Şahsım ve Büyük Birlik Partisi olarak bu seçim sonuçlarını, dışardan gazel okuyanlar yada seçim sürecinde bir takım menfaatler ya da çıkar hesapları karşılığı başka siyasi sularda yüzerek hareketimize zarar verecek boyutlara taşıyanlarla değil yetkili kurullarımızın, teşkilatlarımızın, gönül bağı içinde bulunduğumuz kuruluşlarımızın ve tabanımızın tamamıyla en iyi şekilde analiz ederek, istişareler neticesinde aldığımız kararları yakın bir zaman da önce camiamız ve daha sonra kamuoyu ile paylaşacağız" ifadelerini kullandı.

"MİLLETİMİZ MUHALEFETİ CEZALANDIRMIŞTIR"

Kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti'nin tek başına iktidar olmasına ilişkin Destici, yaptığı yazılı açıklamasında şunları kaydetti: "Bu seçimde AKP'ye verilen destek, istekli, coşkulu, arzulu, güvenli bir destekten öte kaygılı, istikrar arayan, kaos istemeyen, terör istemeyen, ekonomide kriz istemeyen, kısaca kerhen verilen bir destek olmuştur. AKP'yi bu seçimde yüzde 49'a taşıyan bir diğer sebep ise Meclis'te bulunan diğer muhalefet partilerinin birbirleri ile uzlaşamaması ve Meclis dışı partilerle iş birliğinden kaçınmış olmalarıdır. Milletimiz Meclis içi ve dışı muhalefeti birbirleri ile uzlaşarak, iş birliği yaparak, milletin önüne bir çözüm önerisi ve alternatif koymadıkları için cezalandırmıştır"

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2015, 16:52
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35